SON DAKİKA

Kuaförler Tatvan’da Yarıştı

Bu haber 22 Mayıs 2018 - 9:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin farklı illerden gelerek Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen eğitimlere katılan kuaförler, saç modeli, türban ve makyaj dallarında yarıştı. Türkiye genelinden kuaförlerin katılımıyla Tatvan’da, Van Gölü kıyısısında açık havada da uygulamaların yapıldığı eğitim programı sonunda, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası öncülüğünde yarışma düzenlendi. İlçedeki bir otelde düzenlenen yarışmada, kuaför eğitmenleri Meryem Kızıl, Timuçin Ergül, Hasan Keskin, Tolga Akyüz, Serap Hen ile Dilan Çağlayan jürilik yaptı.

Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Trabzon, Adapazarı, Diyarbakır, Gümüşhane, Hatay, Bitlis, Van ve Muş illerinden toplam 25 kuaförün katılım gösterdiği yarışmada, saç modeli alanında Mine Ağbaş, türban ve gelin başı alanında Leyla Bozkaya, makyaj alanında da Ayfer Görükmez birinci oldu.

Yarışma sonrası, tüm yarışmacılara madalya ve katılım belgesi, birinci olanlara da kupa verildi. Yarışmayı, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ecvet Avci ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Başkanı Naim Artıkboğa da takip etti. BİTLİS (AA)