SON DAKİKA

Kızılay’da neler oluyor?

Bu haber 31 Ağustos 2020 - 7:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kızılay Tatvan Şubesi hakkında geçtiğimiz hafta birçok polemik yaşandı. Siyasilerin de içine girdiği durum bir türlü netlik kazanmazken, bu işin hukuki süreci başlayacak.

Bir taraftan bu iddialar sosyal medyanın bir numarasına otururken, diğer taraftan bir vatandaşın ihbarı elimize ulaştı.

Gelen ihbar, yaklaşık 1 yıldan beridir Kızılay Bitlis Şube Başkanlığını yürüten ekibin Kızılay Genel Merkezi tarafından gönderilen ve Aşevinde kullanılması beklenen patates, soğan ve tavuk gibi bazı maddelerin özel bir yurdun arka bahçesinde muhafaza edildiğini iddia etti. Fotoğraflarla desteklenen ihbarda yetkililerden konunun araştırılmasını isteniyor.

Kızılay, uzun yıllardan beridir Bitlis’te hizmet veren bir kuruluş. Özellikle zor zamanlarda fakir fukaranın yanında olan bir kuruluş. İsminin böyle şeylerle anılması bir rahatsızlıkken, bunun Bitlis ve ilçelerinde yaşanması bizleri iki kez üzmüştür. Geçtiğimiz günlerde bazı konuları araştırmak üzere Bitlis Şubesine müfettişlerin de geldiğini öğrendik. Bu konuları hassasiyetle inceleyeceklerine inanıyoruz. Yetkililerin de bu konuyu araştıracaklarına olan inancımı tamdır.

medyum