SON DAKİKA

KEÇE KÜLAHLILAR İLİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Bu haber 04 Eylül 2020 - 7:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Merkezi Bitlis’te bulunan Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği üyeleri tarafından hazırlanan Hattı Kur’an el yazması Risale-i Nur Külliyatı eseri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahlat ziyareti sırasında kendisine teslim edildi. Bitlis’te 2015 yılında kurulan ve yaklaşık 70 üyesi bulunan Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği üyeleri uzun bir süreç alan Hattı Kur’an el yazması Risale-i Nur Külliyatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Malazgirt Zaferinin 948’nci yılı kutlamalarına katılmak üzere geldiği Ahlat’ta dernek üyeleri tarafından Külliye girişinde kendisine teslim edildi.

Millet Kütüphanesine bırakılmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilen Külliyat eserleri içinde 14 kitabın yer aldığını belirten Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Gökhan Özvural, “Böyle bir eserin millet kütüphanesinde yer alması bizler için çok önemlidir” dedi. Özvural yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Üstadımız Bediüzzaman Hazretleri tarafından 1914 olayları sırasında kendi talebeleri ve yerel halktan oluşan 5 bin kişilik atlı süvari birliği ile Rus işgaline ve Ermeni çetecilere karşı mücadele verirken, at üzerinde yazmış olduğu ‘İşaret’ül İcaz’ eserini dernek üyelerimizle birlikte Ahlat ilçemize giderek, burada Külliye girişinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teslim ettik.”

“ÖZEL KIYAFETLERİMİZLE ORADAYDIK”

Keçe Külahlılar temsil eden özel kıyafetleri giyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Külliye girişinde beklediklerini de sözlerine ekleyen Özvural şu ifadeleri kullandı: “Başımızdaki keçe külahlar, 948 yıl önce Malazgirt Zaferini kazanan Sultan Alparslan’ın miğferini simgeliyor. Üstümüzdeki beyaz renkteki pelerin ise yine Sultan Alparslan’ın savaşa beyaz kostüm ile giderek ‘Üstümdeki bu beyaz kostüm benim kefenimdir’ dediği kefenlerimizdir. Bizlerde o günün anlam ve önemine bu şekilde vurgu yapmak istedik. Bizleri son derece iyi karşılayan ve yazdığımız eseri kabul eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ayrıca teşekkür ediyoruz.”

mersin bayan escort