SON DAKİKA

Kaymakam Kılıç Muhtarlarla Buluştu

Bu haber 23 Mart 2018 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç, muhtar ve vatandaşların isteklerini dinledi.
Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya toplantı salonunda düzenlenen toplantıda vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Kaymakam Kılıç, ilçede yürütülecek çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
Altyapı çalışmalarına nisan ayında başlayacaklarını aktaran Kılıç, şu bilgileri paylaştı:
“İlçede yapılacak konut projesi için başvurular alınmaya başlandı. Mutki’de konut yetersizliği çok ciddi bir problemdi. 110 konut projemizle bu problemin bir nebzede olsa giderilebileceğini düşünüyorum. Projede satılacak olan evlerin fiyatları yüksek görülebilir. Ama uygun ödeme planlarının olması dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmasına olanak sağlayacak. Yeni müftülük binamız için bütün çalışmalar tamamlandı. İnşallah nisan ayında temeli atılacak.” şeklinde konuştu.
İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ekrem Doğan ise, Mutki’nin terörle mücadelede etkin olduğuna vurgu yaparak, “Göçerleri köylerine getirenler hakkında yasal işlem başlatacağız. Kişisel isteklerinizin terörle mücadelenin önüne geçmesine izin vermeyin. Her zaman söylediğimiz gibi Mutki’nin kahramanca mücadelesine hepimiz destek olalım.” ifadelerini kullandı.