SON DAKİKA

KAYMAKAM ERDEMİR, KUR’AN KURSU’NU ZİYARET ETTİ

Bu haber 23 Mart 2021 - 11:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, ilçe merkezindeki Kalyoncu Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek, Türkiye Hafızlık yarışmasında elde ettiği 2’ncilik başarısından dolayı Hatice Çelebi’yi ödüllendirdi.

Tatvan Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kalyoncu Kur’an Kursu’nu ziyaret eden Kaymakam Erdemir, İlçe Müftüsü Zahit Demirel ve öğreticilerden kurs eğitimi hakkında bilgiler aldı.

Kursta eğitim gören ve Türkiye Hafızlık Yarışması’nda elde ettiği 2’ncilik başarısından dolayı Hatice Çelebi’yi tebrik ederek hediye takdim eden Kaymakam Erdemir, elde edilen başarıdan dolayı kurs öğreticisi Selva Subaşı’ya da başarı belgesi verdi.

Eğitim ve öğretimin erken yaşlarda başlanılması gereken bir süreç olduğunu belirten Kaymakam Erdemir, “Bu anlamda değerlendirdiğimizde, yapılan bu hizmeti değerli ve anlamlı buluyorum. Bu kursun açılmasında emeği geçen başta Kalyoncu Ailesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılarından dolayı burada eğitim gören çocuklarımızı ve öğreticilerimizi de kutluyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)