SON DAKİKA

Kas erimesi hastalığı olan genç kızın ifadesi evinde alındı

Bu haber 27 Haziran 2020 - 9:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’in Güroymak ilçesinde ifadesi alınması gereken ancak kas erimesi hastalığı bulunan 16 yaşındaki Songül Aktaş için Güroymak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından oluşturulan ekip ifadeyi eve giderek aldı.

Genç kızın Taşüstü köyüne giden ekip, pandemi nedeniyle sağlığını riske atmamak amacıyla böyle bir uygulamaya gidildiğini açıkladı. Güroymak ilçesinde ifadesi alınması gereken 16 yaşında kas erimesi hastası Songül Aktaş’ın ifadesi Koronavirüs Salgını nedeniyle Güroymak Cumhuriyet Savcılığı bünyesinde kurulan ekip tarafından hastanın evine gidilerek alındı.

Yapılan açıklamada, dünyayı etkisi altına alan pandemiye karşı ilçede başlatılan mücadelenin de  aralıksız devam ettiği ifade edildi. Açıklamada, vatandaşların pandemiden en az şekilde etkilenmesi için gerekli kolaylıkların da sağlandığı belirtilerek, “Bu kapsamda diğer tüm alanlarda olduğu gibi adli konularda da vatandaşlarımıza gereken kolaylıklar sağlanmaya devam ediyor. Güroymak ilçesine bağlı Taşüstü Köyünde ikamet eden 16 yaşında kas erimesi hastası Songül Aktaş’ın adliyede alınması gereken ifadesi için Güroymak Cumhuriyet Savcısı Abdullah Cura adliye ekibiyle birlikte hastamızın ayağına gitti. Genç kızın rahatsızlığı ve pandemiden etkilenmemesi için örnek bir girişimde bulunan Cumhuriyet Savcımız, genç kızımızın ifade işlemi ikamet ettiği evinde gerçekleştirdi. Genç kızımızın sağlığı için gereken kolaylığı sağlayan Cumhuriyet Savcımız Abdullah Cura, ayrıca kızımıza “geçmiş olsun” dileklerini ileterek, örnek teşkil eden bir göreve imza attı” denildi.

Sağlanan kolaylık ve gerçekleştirilen uygulamadan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren genç kızın babası Mehmet Sani Aktaş ise, ifadeyi gerçekleştiren savcıya ve adliye personellerine teşekkür etti.

mersin escort