SON DAKİKA

İYİ Parti Milletvekili Tatlıoğlu: “Bitlis Bütün İlçeleri Ve Beldeleriyle İyi Olacak”

Bu haber 20 Mart 2019 - 12:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, beraberinde Genel İdare Kurulu üyesi İrfan Alpat ile birlikte Bitlis’e geldi. Bitlis’in bütün ilçeler ve beldeleriyle iyi olacağını belirten Tatlıoğlu, “Türkiye siyasal iktidar olarak yerel yönetimlerde bir değişimin yaşanacağını haber veriyor. Biz buna hazırlıklı bir partiyiz.” dedi.

Bitlis’te partililer tarafından karşılanan İYİ Parti heyeti, il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konulan İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Türkiye’nin ilk defa yerel yönetim seçimlerinde ittifak durumu yaşadığını söyledi. Türkiye’de değişime ihtiyaç olduğunu söyleyen Tatlıoğlu, şöyle konuştu:

“Seçimler için buraya geldik. Biz İYİ Parti olarak bütün Türkiye’de gerek millet ittifakıyla girdiğimiz bölgelerde gerek kendi adaylarımızla doğrudan girdiğimiz illerde yönetim mevkilerine talibiz. Daha iyi yöneteceğimize inanıyoruz.  İyi bir Türkiye olabileceğine inancımız tam. Güçlü bir Türkiye için, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu her şeye sahibiz. İnsan kaynağımızın, maddi ve manevi değerlerimizin bizi güçlü bir Türkiye kılmaya yeterli olacağını düşünüyoruz. Siyasi partilerin görevinin de kendi insanına hizmet, onları daha mutlu kılmak, daha güçlü bir hale getirmek olduğuna inanıyoruz. Bitlis’te de adayımız var. Mehmet Piran Aslan başta olmak üzere ilçelerimiz de adaylarımız var. Burada da iddialarımız var. Türkiye ilk defa yerel seçimler sürecinde ittifak durumu yaşıyor. Biz yerel yönetim seçimlerinde yerel yönetime talibiz.

Milletimize diyoruz ki, bu yönetimlerde bize kredi verin. Nasıl olsa bu seçim Cumhurbaşkanı seçmiyor, hükümet seçmiyor. Eğer yerel yönetimi bize verirseniz genel iktidar yerel yönetimler gitti diye milletimize daha çok teveccüh gösterecek. Hem yerel daha iyi hem genel daha iyi çalışacak. Bizim seçime bakışımız bu. Türkiye’de 2004’ten itibaren yerel yönetimleri götüren partiler var. Biz yeni bir partiyiz. Bekleriz ki bunlar yaptıklarıyla çıksınlar. Nerede belediye başkanlıkları varsa bunlarla çıksınlar, bizde iddialarımızla çıkalım. Bütün Türkiye’de adaylarımız var, teşkilatlanmış durumdayız. İnşallah Türkiye’de toplum bir değişimi bize seslendiriyor. Sokak bize bunu söylüyor. Türkiye siyasal iktidar olarak yerel yönetimlerde bir değişimin yaşanacağını haber veriyor. Biz buna hazırlıklı bir partiyiz. Bitlis’te partimizin yerel yönetimlere bakışını paylaşmak üzere buradayız.  Adaylarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya gelip sorunlarını dinleyeceğiz.  İnanıyoruz Bitlis bütün ilçeleri ve beldeleriyle beraber iyi olacak. “

Program basına kapalı devam etti.