SON DAKİKA

İYİ PARTİ BİTLİS İL TEŞKİLATINDAN BASIN MENSUPLARINA ZİYARET

Bu haber 12 Ocak 2021 - 13:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Bitlis İl Başkanı Ziya Yoldaş ve teşkilat mensupları Bitlis’te görev yapan basın mensuplarını ziyaret etti.  Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün hafta sonuna denk gelmesinden dolayı tebrik ziyaretlerini ertelediklerini belirten Yoldaş, basının yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

Yoldaş, basının muhalefet görevini yerine getirirken, sorunlar yaşadığını, bunun başta adalet sistemi ve başka diğer meslek kollarında da ciddi şekilde yaşandığına dikkati çekerek, basının bağımsız ve hür olması ülkenin demokrasisi açısından önemli olduğunu söyledi.

Yoldaş yaptığı açıklamasında, “Basın bir ülkenin aydın insanlarının bir arada olduğu, en büyük muhalefet güçlerinden biridir. Basın bu gücünü kaybederse ülkede kaos meydana gelir. Sıkıntılarınızı biz muhalefet partileri de hissediyoruz. Gazeteciler bugünkü konumlarında istediklerini dile getiremez konuma getirildi. Tek dilden gazetecilik yapılmaya başlandı. Bu da hem gazetecilik açısından hem de ülke açısından önemli bir deformasyondur. İnşallah bizler iktidara geldiğimizde basının gücünü de yenide iade edeceğiz” dedi.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesi ve iyi dileklerin ardından sona erdi.