SON DAKİKA

İstanbul’dan Bitlis’e Gelip Okulun Duvarlarını Süslediler

Bu haber 20 Nisan 2018 - 9:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıldız Teknik Üniversitesinden (YTÜ) Bitlis’in Ahlat ilçesine gelen öğrenciler, yeni yapılan bir anaokulunun iç dizaynını yaparak, sınıf duvarlarına resimler çizdi.

YTÜ Öğrenci Konseyi ile İstanbul Ahlat Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği (AHLATİSDER) iş birliğiyle hazırlanan “Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi” kapsamında ilçeye bağlı Ovakışla beldesine gelen 25 öğrenci, burada yeni yapılan anaokulunun iç tasarımını üstlendi.

Okulun eğitime hazır hale getirilmesi için kolları sıvayan öğrenciler, hayırseverlerden temin ederek getirdikleri masa, sandalye, mobilya malzemelerini ve oyuncakları anaokuluna ulaştırdı.

Malzemeleri sınıflara yerleştiren öğrenciler daha sonra buradaki duvarlara çeşitli eğitici resimler çizerek, sınıflara estetik bir görünüm kazandırdı.

Örencilerinden Mehtap Şahin, yaptığı açıklamada, sponsorların desteğiyle okulun malzeme ihtiyacını karşıladıklarını söyledi.

Dezavantajlı bölgelerdeki çocukları mutlu etmek amacıyla çalıştıklarını anlatan Şahin, şunları belirtti:

“Burada bir hafta çalışmalarımız devam edecek. Yeni yapılan anaokulunun iç dizaynını, mobilyalarını, sandalyelerini, oyuncaklarını düzenleyeceğiz. Daha sonra ilkokuldaki çocuklara kırtasiye ve giyim yardımı yapacağız. Şu anda okulun iç dizayn işini ve duvar süslemelerini yapıyoruz. Amacımız çocuklara güzel bir anasınıfı bırakmak.”

Öğrencilerden Ertuğrul Erkoç da çocukların daha iyi şartlarda ve daha güzel ortamlarda eğitim alabilmeleri için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Onur Erturan da Ahlat’a yardım amaçlı geldiklerini ve okulun iç kısmına güzel görseller çizdiklerini dile getirdi. BİTLİS (AA)