SON DAKİKA

İl Özel İdaresinden Eğitime Destek

Bu haber 02 Ocak 2018 - 13:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis İl Özel İdaresi eğitimde harcanmak üzere 11 milyon katkı bütçesi ayırdı.

Bitlis Özel İdaresi Meclis Salonunda düzenlenen ve Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu’nun da katıldığı toplantıda, öğrencilere içerisinde okul materyallerinin olduğu çantalar dağıtıldı.

Burada açıklamada bulunan Ustaoğlu, bu kapsamda belirlenen 700 öğrenciye okul materyalleri dağıtacaklarını söyledi.

İl Özel İdaresi için güzel bir hizmet olduğunu bu yıl ve gelecek yılda eğitime olan katkıları devam edeceğini bildirerek konuşmasında şunları kaydetti:

“Tespit ettiğimiz bu öğrencilerimiz bu materyallerden de istifade ederek geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlanacak. Amacımız ilimizdeki eğitim yönünün her alanıyla daha ileriye götürmektir. Bu yapılan destekler başta olmak üzere okullardaki fiziki durumlar ve derslikler onarılacak. Okulların onarılması ve yeni derslikler için 2017-2018 yılında İl Özel İdaresinden 11 milyon eğitime katkı bütçesi ayırdık. Şuan bunların tespitlerini yapıyoruz. Onarıma ihtiyacı olan başta okullarımız olmak üzere ilave yapılacak dersliklerin adilane bir şekilde her ilçemizde okulların tespit ve ödenekleri hazırlandı. Okulların kapandığı gün inşaatlarına başlanacak şekilde tüm ihalelerimizi tamamlayıp yeni eğitim öğretim sezonu başladığında çocuklarımız daha iyi fiziki ortamlarda yeni eğitim öğretim yılına başlayacaklar. Eğitime böyle bir katkıda bulunan il genel meclis üye ve başkanına teşekkür ediyorum.” (Haber: Ceren KURTYE)