SON DAKİKA

Hizan’da Yaz Spor Okulu Açılışı

Bu haber 02 Temmuz 2018 - 11:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Hizan ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çeşitli branşlarda yaz spor okulları açıldı.

Hizan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirilen açılışa İlçe Müdürü Erkan Döymaz’da katıldı.

Yaz dönemi boyunca çeşitli branşlarda eğitim alacak olan ve 126 öğrencinin kayıt yaptırdığı açılışta konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erkan Döymaz  sporun disiplinli bir yaşam tarzı olduğunu söyledi.

Döymaz yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“En büyük yararı sağlıklı yaşam, disiplin ve sosyalleşmektir. Yaz okulları sayesinde çocuklarımız kötü alışkanlıklardan ve terör belasından uzak kalacaklar. 2 ay boyunca çocuklarımız tesislerimizde antrenörlerimiz vasıtasıyla spora yönlendirilecek. Bütün branşlarımızı çocuk ve gençlerimizin hizmetine açtık. Farklı branşlarda tesislerimizde antrenörlerimizin idaresinde yaz spor okullarında halkımızın hizmetindedir. Amacımız okulların kapanmasının ardından öğrencilerin boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmeleri, spor disiplinine alışarak bundan sonraki hayatlarında sevdikleri bir branşta güzel bir hobi sahibi olmalarını sağlamak ve yetenekli oldukları branşa yönlendirerek, eğitmek ve milli takıma kazandırmaktır.” dedi.