SON DAKİKA

Hizan’da “Sahte Cennet” Oyunu Sahnelendi

Bu haber 23 Şubat 2018 - 9:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Hizan ilçesinde, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığını anlatan “Sahte Cennet” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Hizan Kaymakamlığı, Hizan Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Hizan’a gelen Tiyatro Penceresi topluluğu, Hizan Kültür Merkezi Konferans Salonunda sahne aldı.

Topluluğun uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığını konu alan “Sahte Cennet” adlı tiyatro oyununu, başta lise öğrencileri olmak üzere seyirci tarafından ilgiyle izlendi.

Oyunculardan İdil Aladağ, yaptığı açıklamada, Tiyatro Pencere olarak “Sahte Cennet” oyunuyla gençleri uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığına karşı bilinçlendirmeyi amaçladıkları ifade ederek, şunları söyledi:

“Ekip olarak sergilediğimiz oyundan çok mutluyuz. İnşallah izleyiciler de bizi beğenmiştir. Bir genci bile etkileyebildiysek bizim için mutluluk verici. Günümüzde biliyorsunuz madde ve teknoloji bağımlılığı özellikle gençler için çok büyük bir problem. Biz bununla sanat yoluyla savaşmayı tercih ediyoruz. Umarım faydalı olabilmişizdir.”