SON DAKİKA

Halk Kütüphanesi’nden 23 Nisan etkinliği

Bu haber 28 Nisan 2018 - 10:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Halk Kütüphanesi ve Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin ortak düzenlediği 23 Nisan etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

İl Halk Kütüphanesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte çocuklar tiyatro oyunu ve çeşitli spor oyunları ile eğlendi. Hafta sonu Kütüphaneye gelen çocukların katıldığı etkinlikte palyaço, denge oyunları, tiyatro gösterimi, balon oyunları ve ip çekme yarışmaları yapıldı.

Etkinlik ile ilgili olarak konuşan Kütüphaneci Hakan Yücel, amaçlarının çocukları biraz daha kütüphane ortamına alıştırmak ve renkli görüntülerle onları eğlendirmek olduğunu söyledi.

Yücel, Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin sağladığı destekle düzenledikleri etkinliğin hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması hem de baharın gelişini kutlamak olduğunu söyledi. Yücel açıklamasında şunları söyledi:
“Program Gençlik ve Spor Bakanlığına ait bir etkinliktir. Kütüphanemizin gönüllüleri olan arkadaşlarımız Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileridir. ‘Genç Gönüllüler’ diye açtığımız başlık altında arkadaşlarımız başvuru yaptılar. Bu doğrultu da bugünkü etkinliğimizi meydana getirdik. Arkadaşlarımızı önce tiyatro etkinliği yaptılar. Çeşitli oyunlarımız da var. Yumurta taşıma, halat çekme, çuval oyunları, ardından da çeşitli denge oyunları yapboz oyunları ile çocukların eğlenmelerini sağladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Etkinliklere katılan çocuklar oyunlara katılarak doyasıya eğlendiler. Etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.