Bugün - 27 Haziran 2017 Salı
Bitlis 31°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sayfalar
Sayfa 1
Sponsorlar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Bitlis'te

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milletin ve ülkenin yükselmesini amaçladıklarını belirterek, "Bu ülkeye ihanet edenlerle, bu ülkenin evlatlarını birtakım yerlere götürüp ellerine silah verenler ve yine bu millete ateş ettirenlerle, teröristlerle işimiz olmaz. PKK, dünyanın bugüne kadar görmüş olduğu en kanlı terör örgütlerinden ve katil şebekelerinden biridir." dedi.

Gündem Haberi - 18 Haziran 2017 Pazar - 16:08
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milletin ve ülkenin yükselmesini amaçladıklarını belirterek,
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Bitlis'te AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Kılıç burada yaptığı konuşmada, Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Samsun ve Bitlis'in kardeş il teşkilatları programı için kente geldiklerini söyledi.

Kılıç, 16 Nisan sonrası hayata geçen ve 2019'da yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri sonucunda tamamıyla devreye girecek cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile geleceğe yürüyeceklerini anlattı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın "ülkenin, millet, devlet ve bayrak için değil bir Ali bin ali feda olsun" sözlerini hatırlatan Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise vefanın ve dava arkadaşlığının ne anlama geldiğini anlamadığını dile getirdi. Kılıç, "İşte Sayın Kılıçdaroğlu siz bunu anlayamadığınız için de ancak insanları sokaklara çağırırsınız. Adalet sokaklarda aranmaz. Tamamlanmamış bir yargı süreci var. Tamamlanmamış bir yargı süreciyle ortalığı birbirine katanlar hele bir durun." dile konuştu.

Bakan Kılıç, Can Dündar'ın Almanya'ya sığınmasına değindi. Batı'nın demokrasi, hukuk ve insan haklarından söz ettiğini ancak 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminden sonra bu teröristlere kucak açtıklarını ifade eden Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Nasıl olur da kucak açıyorlar? Doğu ve Batı Almanya birleştiğinde kaç bin memurun işine son verildi. Devlete sadakat göstereceklerinden emin değillerdi. 3 milyonu aşkın memur FETÖ terör örgütüyle bir araya gelmiş, onlara çalışmış, darbe içinde bulunmuş, Meclisi bombalamış, millete ateş etmiş, tankla tüfekle sokağa çıkmış. Bunları ne yapacaktık? Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde yol almış bu hainler, o üniforma ve şanlı bayrağa ihanet edecek, milletin vergisiyle alınan silahları millete çevirecek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni bombalayacak, Başbakanlığa ateş edecek, sokakta silahsız insanları şehit ve gazi edecek. Biz de diyeceğiz ki 'Yanlış anlaşılma oldu' Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Yunanistan'da ve herhangi bir ülkede meclis bombalansa, cumhurbaşkanı ve başbakanının çalışma ofisleri bombalansa neler olurdu? Tırnak içerisinde gazeteci olduğunu iddia ettiğiniz, bu ülkeye ihanet eden Can Dündar'a kucak açtınız. Nezdimizde onun hiçbir değeri yoktur. Ama er geç hesap verecek. Kaçaktır kaçak. Korkak. Ey Can Dündar sen bir korkaksın. Yüreğin varsa gelirsin, adalete teslim olursun. Bu kadarını söylüyorum."

- "Teröristlerle işimiz yok"

Terörle mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettiğini sözlerine ekleyen Bakan Kılıç, şöyle dedi:

"Derdimiz bu milletin ve ülkenin geleceği ve yükselmesidir. Bu ülkeye ihanet edenlerle, bu ülkenin evlatlarını birtakım yerlere götürüp ellerine silah verenler ve yine bu millete ateş ettirenlerle işimiz olmaz. Teröristlerle işimiz yok. PKK, dünyanın bugüne kadar görmüş olduğu en kanlı terör örgütlerinden ve katil şebekelerinden biridir. Kandil'de yere izmarit atılmıyormuş. Bunu yazan ve kaleme alan kişinin insanlığından şüphe ederim. Bir katil ve terör örgütünün yuvalandığı yerden bahsediyorsun. İnsan öldürüyor, katlediyor neymiş yere izmarit atmıyormuş. Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl kafa? Size ne anlatıyorlar? Ondan sonra 'Kürt halkının haklarını korumak için bunları yapıyoruz' diyorlar. Hainsiniz, yalancısınız, siz kimsenin hakkını korumak için değil sadece terör estirmek, onun bunun taşeronluğunu yapmak, uyuşturucu ticareti yapmak, insanlarımızı zehirlemek ve öldürmek için yapıyorsunuz. Sizinle işimiz bittiğinde, bu ülkeden defolup gittiğinizde ve layığınızı bulduğunuzda işte o zaman huzura ereceğiz."

Bitlis'teki esnaf ziyaretinde, kendisine sıkıntı değil eksiklikler bulunduğunun söylendiğini anlatan Kılıç, "Belediye Başkanı olduğunu iddia eden ve kaynak alan kişi kent için çivi çakmadı." dedi.

Kılıç, Avrupa'nın "Seçilmiş belediye başkanlarını nasıl görevden alırsınız, seçilmiş milletvekillerinin nasıl dokunulmazlıklarını kaldırıp yargı önünde hesap sorarsınız" yönünde tepki ortaya koyduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bunu söyleyenlerin ülkelerinde bir tanesi çıkıp da burada yaptıklarının yüzde birini yapsın mahkemeye verirler, sürüm sürüm süründürürler. Sonra da 'Türkiye ile müzakere sürecini devam ettirmemiz için terörle mücadele tavrınızda değişiklik yapın' diyorlar. Değişiklik falan yok. Mücadelemize devam ediyoruz. Bu millet, bayrak, ezan ve inancımız için mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Hiç kimse bizi bu yoldan döndüremez. Bazı ülkeler 'YPG bilmem PYD' diyor. Bunlar neyin uzantısı belli. Bunlarla iş birliği yapıyorlar. Onlarla işimiz yok. Ülkemizin ve vatandaşımız güvenliği için çalışma yürütüyoruz. Bayrağımızın altında inancımızın ortak olmasıyla, medeniyetimizle tarihimizden aldığımız güçle geleceğe yürüyeceğiz. Bunu kimse bozamayacak, kimse buna nifak sokamayacak."

Daha sonra beraberindekilerle Ahlat ilçesine geçen Kılıç, Selçuklu Mezarlığı'nı gezdi.

Mezarlık ziyaretinde Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Bakan Kılıç, eşi Eda Kılıç ile diğer misafirlere Ahlat bastonu ve çini vazolar hediye etti.

Ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve eşi Eda Kılıç, Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "İnşallah el ele, kol kola bu bölgede hainlik ve ihanet yaşatmak isteyen hangi terör örgütü olursa olsun PKK'sı, FETÖ'sü ve hepsine karşı en dik şekilde birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceğiz. Hainler ve maşaları aramıza giremez. Onların gideceği yer bellidir. Bu topraklarda kardeşliğin ve birlikteliğin yeşerebileceğini tüm dünyaya haykırıyoruz." dedi.

Bitlis Polisevi'nde, AK Parti İl Başkanlığınca muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleri için düzenlenen sahur programına katılan Kılıç, Bitlis ve Samsun arasında gönül köprüsü kurulduğunu, bundan sonra el ele ve kol kola yürüyeceklerini söyledi.

Bitlis'in tarihi, kültürü, medeniyeti ve geçmişiyle çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kılıç, şöyle konuştu:

"Tarihi anlamındaki önemli mirasımıza sahip çıkılmasını şüphesiz hepimiz paylaşıyoruz. Bununla ilgili kabinedeki arkadaşlarımızla görüşeceğiz. İnşallah yakında dünyanın tarih mirası arasında yer alan bu güzel coğrafyaya layık bir çalışmayı Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatlarıyla hayata geçireceğiz. Burada başlayan ve daha farklı yatırımları da hep beraber hayata geçireceğiz. Gençliğimiz bizim geleceğimiz. Buna göre onları hazırlamamız ve imkanlar vermemiz gerekiyor. Gençlik merkezi ve yurtlarımızda beraber olduğumuz gençlerimizi görünce ümitlerimiz daha çok arttı. Kendilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamaya çalışan kardeşlerimiz mevcut. Bunlara imkanları daha da geliştireceğiz."

Özelikle Van, Ağrı, Hakkari, Bitlis, Bingöl, Muş, Diyarbakır ve Şırnak bölgesinde atletizm branşında çok ciddi bir potansiyel bulunduğunu anlatan Kılıç, gençlerin bu coğrafyanın iklim şartları ve yapısından dolayı atletizmin birçok branşında büyük başarı elde etme imkanlarının olduğunu dile getirdi.

Bunu en iyi şekilde destekleyerek ve önünü açarak geleceğe yürüyeceklerini vurgulayan Kılıç, ellerinden geldiğince bölgede ve Bitlis özelinde daha fazla çalışacaklarını ancak kentte yapılan yatırımlara da sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

- "Hainler ve maşaları aramıza giremez"

Bitlis Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ın, yerel yönetimle ilgili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanından destek alacağını aktaran Bakan Kılıç, şöyle devam etti:

"İnşallah el ele, kol kola bu bölgede hainlik ve ihanet yaşatmak isteyen hangi terör örgütü olursa olsun PKK'sı, FETÖ'sü ve hepsine karşı en dik şekilde birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceğiz. Hainler ve maşaları aramıza giremez. Onların gideceği yer bellidir. Bu topraklarda kardeşliğin ve birlikteliğin yeşerebileceğini tüm dünyaya haykırıyoruz. Burada aramıza ayrılık ve fitne tohumları sokmaya çalışan o hainlere de 16 Nisan'da gerekli cevabı verdiniz. İnşallah cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile geleceğe çok daha kuvvetli şekilde ilerleyeceğiz. Ama PKK ve onun uzantıları olan hainlere karşı da dimdik duracağız. Bunu hep beraber başaracağız."

- "İhanet odaklarını bertaraf edeceğiz"

"Onlar hep yalan söylediler, ihanet içinde oldular, tarihimize, medeniyetimize ve size ihanet ettiler. Bu ihanetlerinin hesabını hem mahkemelerin hem de bu milletin önünde verecekler." diyen Kılıç, bunun hesabını çok ağır şekilde verdiklerini söyledi.

Bakan Kılıç, "Onlar ne bu bölgenin ne de başka insanların temsilcisi olamazlar. İnsan katledenler, cinayet işleyenler ve terörizm yapanların, insanlıkla yakından ve uzaktan alakası yoktur. İnanıyorum ki birlik ve beraberlikle bütün bu ihanet odaklarını bertaraf edeceğiz. Sizde bu birlik ve beraberliği görmek bizi bir kat daha şevklendirdi. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin, geleceğe huzur içinde beraberce yürümeyi nasip etsin." değerlendirmesinde bulundu.

Programda, AK Parti Genel Başkan Yardımcı Vedat Demiröz ve Bitlis Valisi Ahmet Çınar da birer konuşma yaptı.

Programa, Bakan Kılıç'ın eşi Eda Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK PartiBitlis İl Başkanı Nesrullah Tanglay, partililer ile muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:Gençlik, Spor, Bakanı, Akif, Çağatay, Kılıç, milletin, ülkenin, yükselmesini, am,
Kaynak / EditörEditör - Özcan ÇİRİŞOkunma Sayısı: 31

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Vali Çınar'dan Bayram Mesajı
Van Gölünde Mahsur Kalan Kardeşleri Jandarma Kurtardı
Ramazan Bayramı'na Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru
TADEM El Sanatları Sergisi Açtı
Kaymakam Özkan'dan Operasyon Birlikleri'ne Ziyaret
Kadirlerin Yüzünü Mehmetçik Güldürdü
HÜDA PAR Bitlis Esnafının Sorunlarını Dinledi
Diğer Başlıklar

Bitlis'te operasyon: 16 kişi gözaltına alındı
Düşünce Akademisi Başkanı Serdar Durer’in Bayram Mesajı
Vali Çınar'dan Bayram Mesajı
Van Gölünde Mahsur Kalan Kardeşleri Jandarma Kurtardı
Ramazan Bayramı'na Doğru
TADEM El Sanatları Sergisi Açtı
Kaymakam Özkan'dan Operasyon Birlikleri'ne Ziyaret
Kadirlerin Yüzünü Mehmetçik Güldürdü
HÜDA PAR Bitlis Esnafının Sorunlarını Dinledi
Adilcevaz'da İki Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 2 Yaralı
Yazarlar
Özcan ÇİRİŞ
Aman Kimseye Söylemeyin!
Bitlis yaşadığı her medeniyetten izler taşıyor. Ad...
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel170 Kişi (% 82 )
  İdare Eder16 Kişi (% 7 )
  Biraz Kötü21 Kişi (% 10 )

Toplam 207 Kişi

Hava Durumu ( Bitlis )
Bugün
15°°C - 31°°C
Çarşamba
16°°C - 32°°C
Perşembe
17°°C - 31°°C
Cuma
15°°C - 28°°C
Namaz Vakitleri ( Bitlis )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
02:5104:4312:2216:1419:4821:30

27 Haziran 2017 Salı
Röportajlar
Tarihte Bugün
1523 - Makbul İbrahim paşanın sadrıazamlığa getirilmesi.
1914 - I. Dünya savaşının başlama sebebi olan Saraybosna suikastı.
1921 - İzmit'in Yunan işgalinden kurtuluşu .
2006 - Yağmurlar
2006 - En uzun günlerin sonu.
2006 - Kocaeli Fuarı.
1922 - İzmirt'in kurtuluşu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın?
(Mevlana)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfalar
Sayfa 1
Sponsorlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(92 Online) 0,05ms Logo