SON DAKİKA

Güzel Sanatlar Lisesi’nden ‘Evde Kal Sağlıklı Kal Türkiye’ temalı resim ve müzik yarışması

Bu haber 26 Mart 2020 - 9:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te bulunan Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ‘Evde Kal Sağlıklı Kal Türkiye’ temalı resim ve müzik yarışması düzenliyor.

Koronavirüs Tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan öğrencilerin sıkıntılarını bir nebze olsun gidermek için yol çıktıklarını belirten öğretmenler, sadece kendi okullarının öğrencilerini değil, diğer okullardaki öğrencilerin de yarışmaya katılabileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi olarak ülkemizin içinde bulunduğu Koronavirüs salgını önlem çalışmaları süresince gerek öğrencilerimizin gerekse evde kalarak yakınlarını ve ülkesini korumaya çalışan tüm insanların bazen sıkıldıklarını, bu süreci atlamakta biraz sabır gerektiğinin farkındayız. Fiziksel okul atmosferinden uzaklaşan sanat öğrencilerimiz için eğitimlerine ara vermeden devam etmek, onları bu dönemde evde kapalı kalmak yerine yine biz öğretmenlerinden dönüt almalarını sağlayarak, aktif tutmak ve Bitlis ilimizde bir duyarlılık zinciri oluşturarak savaşmakta olduğumuz bu durumda el ele vermeyi amaçlayarak ‘Evde Kal Sağlıklı Kal Türkiye’ temalı resim ve müzik yarışması düzenliyoruz.”

Yarışmanın detayları ise şöyle sıralandı:
“Resim ve müzik yarışmaları ayrı ayrı değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir. Ödüller (Her Yarışma İçin): Birinci 250 İkinci 200 Üçüncü 150 TL dir.-Katılımcılar eserlerini ‘ziyaerengls’ instagram hesabına DM(direk mesaj) yolu ile paylaşacak(video ve resim) ve gönderileri sayfamızda yayınlanacaktır. Yarışmaya öğrenci olmak kaydı ile herkes katılabilir. Değerlendirme takipçilerimizce yapılacak ve en çok beğeni alan eser birinci seçilecektir. Resim Yarışması için Teknik serbesttir. (Afiş, karikatür, resim vs.) Boyutlar en az 35×50 olmalıdır.) Müzik yarışması için tek şart öğrencilerimizin kendi besteleri olmasıdır. Yarışma için katılımlar başlamış olup son katılım tarihi 05 Nisan 2020 dir. Sonuçlar yine instagram sayfamızdan duyurulacaktır.”

mersin escort