SON DAKİKA

Güroymak’ta “Beni De Görün Projesi”

Bu haber 04 Mayıs 2018 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Güroymak ilçesinde, Valilik koordinasyonunda, Kalkınma Bakanlığı destekli SODES kapsamında finanse edilen “Beni De Görün Projesi” çerçevesinde bisiklet ve kort tenisi kursunun açılışı gerçekleştirildi.

Güroymak Gençlik Derneğince yürütülen proje için düzenlenen törene katılan Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, proje sorumlusu Cihan Gencer’den bilgi aldı.

Kaymakam Alibeyoğlu, yaptığı konuşmada, genç ve çocukların sportif faaliyetler içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin şekilde katılmalarını amaçladıklarını söyledi.

Gençlerin üzerindeki stresi atmaları için çeşitli sportif faaliyetler düzenlemek gerektiğine vurgu yapan Alibeyoğlu, şunları kaydetti:

“Yaptığımız bu sportif faaliyetler neticesinde öğrencilerimizin verimliliğinin artmasıyla birlikte yeteneklerini de keşfetmeyi hedefliyoruz. İlçede yürütülen çalışmalar kapsamında futbol, basketbol, voleybol ve etrafında yürüme parkuru bulunan semt sahalarımızla da tüm ilçe halkını sporla buluşturacağız. Tefecilik, madde bağımlılığı ve şans oyunları ile mücadele edeceğiz. Neslimizi kimsenin zehirlemesine müsaade etmeyeceğiz ve sonuna kadar onlarla mücadelemiz sürecektir.”

Gencer ise, projede, uyuşturucu madde ile mücadeleye yönelik eğitimler, bisiklet, kort tenisi, bağlama, gitar, sinema etkinlikleri ve web tasarım kursu gibi sosyal faaliyetlere yer verileceğini belirterek, kursların sonunda Çanakkale, İzmir ve Antalya gezileri düzenleneceğini aktardı.

Törene, Günkırı Belediye Başkanı İlhan Çetinsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (BİPEM) Müdürü Necati Kaya, proje uzmanı Sercan Varkan, okul müdürleri, öğrenci ve vatandaşlar da katıldı.