SON DAKİKA

Gelecek Partisi Bitlis Kadın Kolları Başkanı Şahin’in gözünden ‘Kadın’

Bu haber 20 Ekim 2020 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Bitlis Kadın Kolları Başkanı Okşan Şahin, yaptığı açıklamasında kadını izah etti. Bitlis’teki kadınları anlatan Şahin, dokunmadık el, çalınmadık kapı, dokunmadık yürek bırakmayacaklarını söyledi.
Şahin yaptığı açıklamasında kadınları şöyle anlattı:
 Hep kadın deriz de nedir kadın dedikleri hiç sorar mıyız ?
 Kadın; kız çocuğudur, kadın yârindir, kadın ekmeğindir, kadın sabah kurulan kahvaltın; akşam yapılan yemeğin ardından gelen sıcak demli çayındır. Kadın anadır, bazen ‘balem nicesen, halin nicedo’ deyip yaranı bağlayanın, bazen el açıp fatihasını okuduğundur. Kadın evindir, ütülü gömleğin, kapının önünde silinmiş ayakkabındır, kadın aşktır.
Tüm bunların yanında sorduklarında ‘’Eşiniz ne iş yapıyor?’’ diye hemen cevabı yapıştırırlar  ‘’çalışmıyor’’ diye. Akşam eve gidersin evin mis gibidir her yer deterjan kokar, belki kadın yeni aldığı kıyafetini sırf evinin temizliği için çamaşır suyu yapar ve umurunda olmaz ama sen yine de çalışmıyor dersin. Bulaşıkların, kıyafetlerin yıkanır, yatağın hazırlanır sen yine çalışmıyor dersin. E ben mi yapayım yapacak tabi diyeceksin. Tamam yapsın ama o kadın çalışıyor unutma. Sorarlarsa ne iş yapar diye başımın ilacı, evimin dermanı de.
Hani hep denir ya elinin hamuruyla erkek işine karışma diye bizler elimizin hamuruyla siyaseti yoğurmaya geldik. Baktık mayası biraz az gelmiş, unu da haddini aşmış sertleşmiş, fazla su katılmış çamurlaştırılmış işte onu kıvamına getirmeye geldik.
Ülkemiz kadınlarının en başta hukuki güvenliğini sağlamak en başta zorunlu ödevimiz. Peki bu nasıl olur ? Kadının kendi ayaklarının üzerinde durmasıyla. Biz de bunu kadına en başta istediği alanda eğitim desteği vererek önce kendine olan güvenini, sonra da sosyal statüsünü arttırarak yapmaktan yanayız.
Bir kadın bize gelmemeli biz ona gitmeliyiz. Kadının işi başından aşkınken bir zahmet birileri nasılsın diye sormaya gitsin. Bunu da biz üstleniyoruz. Şu şehir de çalınmayan kapı bırakmayacağımız sana sözümüz olsun. Kapısının önünü süpürene kolay gelsin var mı atılacak çöpün diye sorup ağlayan çocuğunu biz sakinleştireceğiz. Çünkü ben senin için buradayım. Ben senin ablanım, ben senin bacınım, ben senin başkanınım, ben senin yoldaşınım. Şu coğrafya da çekilen tüm zorluklarda bende senin dert ortağınım. Benim kapım sana her zaman açık biliyorum sende sana geleni kapından geri çevirmezsin ve şunu da biliyorum ki Bitlis kadını elinin değdiği her yeri güzelleştirir. Ben diyorum ki gel beraber güzelleştirelim ardından hep beraber güzelleşelim. Ben sana öğreteyim sende bana.
Unutma kadın hayattır. Hayat biterse her şey gider. Umut, güven, özgürlük seninle gelecek. Sen varsan her şey bizden yana. Ben sana güveniyorum elimi bırakmayacağına olan inancım tam. Gelecek sen varsan gelecek.