SON DAKİKA

EREN HOLDİNG’TEN BEÜ ÖĞRENCİLERİNE BURS İMKÂNI

Bu haber 24 Temmuz 2020 - 6:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ile Eren Holding arasında burs verilmesine ilişkin protokol imzalandı. BEÜ bünyesindeki bazı programlarda okuyacak olan öğrencilere burs imkânı sağlanacak. Bitlis Eren Üniversitesi bünyesindeki bazı programlara ‘2020 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yeni bakınız koşulu eklenmesi’ konusundaki teklif, YÖK Yürütme Kurulu’nca kabul edildi. Eren Holding ile yapılan protokol kapsamında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesindeki Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde istenen şartları sağlayan öğrencilere burs imkânı sağlanacak.

ÖĞRENİM SÜRESİNCE YILDA 9 AY VE AYDA 2 BİN TL BURS İMKÂNI

BEÜ, Eren Holding ile yaptığı protokol kapsamında bazı bölümleri tercih edip istenen şartları sağlayacak öğrencilere burs imkânı sağlayacağını açıkladı. Protokol çerçevesinde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesindeki Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerini tercihlerinde birinci sırada tercih edip, birinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciye öğrenimi süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık 2 Bin TL, tercihlerinde ilk iki sırada tercih edip, ikinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciye öğrenimi süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık Bin 500 TL, tercihlerinde ilk üç sırada tercih edip, üçüncü sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciye öğrenimi süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık Bin  TL ve tercihlerinde dördüncü ile yedinci tercihleri arasında tercih edip, dördüncü ile yedinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenimleri süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık 750 TL burs verilecek.

Öte yandan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini tercihlerinde birinci sırada tercih edip, birinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciye öğrenimi süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık 2 Bin TL, tercihlerinde ilk iki sırada tercih edip, ikinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciye öğrenimi süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık Bin 500 TL, tercihlerinde ilk üç sırada tercih edip, üçüncü sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciye öğrenimi süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık Bin TL ve tercihlerinde dördüncü ile yedinci tercihleri arasında tercih edip dördüncü ile yedinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenimleri süresince ve her yıl dokuz ay olmak üzere, aylık 750 TL burs verilecek.

REKTÖR PROF. DR. YARDIM: “HER ZAMAN ÖĞRENCİNİN YANINDA OLACAĞIZ.”

Konuyla ilişkin konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, yapılan protokolün Öğrencilere ve üniversiteye hayırlı olmasını diledi. Eren Holding’e teşekkürlerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Yardım, öğrencilerin bu habere çok sevineceklerini ve her zaman öğrencilerin yanında olacaklarını sözlerine ekledi.

mersin escort