SON DAKİKA

Eksi 20 derecede meşaleli kayakla görsel şölen sundular

Bu haber 24 Şubat 2021 - 17:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Belediyesi tarafından düzenlenen meşaleli kayak gösterilerine hava sıcaklığının eksi 20 derece olmasına rağmen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan meşaleli kayak, Bitlis-Tatvan Karayolu üzerinde bulunan Elaman Hanı Kayak merkezinde gerçekleştirildi. Dondurucu soğuğa rağmen vatandaşların ilgi gösterdiği meşaleli kayak gösterisi ile kayakçılar görsel şölen sundu.

Saat 18:00’da başlayan etkinliğe katılanlar önce halay çekti daha sonra da Bitlis Belediyesi tarafından ikram edilen köfte ekmekleri yedi. Türk Bayrağı ile Kayak merkezine çıkan kayakçılar elerinde meşalelerle alkışlar eşliğinde aşağı indiler. Daha sonra meşaleleri üst üste koyan kaçakçılar burada alkışlandılar.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, soğuğa rağmen tesise gelen vatandaşlara teşekkür ederek, karı şölene çevirmek istediklerini söyledi. Tanğlay gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün yapmış olduğumuz ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz kar şölenine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bitlis Belediyesi olarak ‘karın başkenti olan Bitlis’te kar şöleni yapalım dedik.  Bunu da bugün Rahva mevkiinde Elaman Hanı Kayak Merkezinde halkımızla birlikte hem köfte ekmek, hem de kar şölenini meşaleli kayakçılarla birlikte gerçekleştirdik. Bitlis Belediyesi olarak bu tür programlarımızı her kış daha da artıracağız. Bugün çok güzel ve yoğun bir katılım var. Bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kışın çekilmez çileleri olan karın bu şekilde eğlenceli hale getirmeyi hedefliyoruz.”