SON DAKİKA

DÜĞÜN SEZONU AÇILDI; SİPARİŞLERİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Bu haber 11 Haziran 2019 - 7:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te havaların ısınması ve düğün sezonunun açılmasıyla birlikte mobilyacılar, gelen siparişleri karşılamak için iş sezonunu başlattı. Mobilya Üreticisi Yunus Sıpor, gelen siparişleri karşılamak için 15 kişilik ekiple çalışma yürüttüklerini söyledi. Havaların ısınması ve düğün sezonunun açılmasıyla birlikte mobilya üreticileri siparişleri almaya başladı. Mobilya üreticileri, yaz mevsimine girerken düğün sezonunun açılmasıyla sektörde gözle görülür bir hareketlilik yaşandığını belirtirken, en çok gelen siparişlerin yatak odası takımı, vestiyer, televizyon ünitesi ve mutfak dolapları olduğunu söyledi.

Mobilya Üreticisi Yunus Sıpor, gelen siparişleri karşılamak için 15 kişilik  ekiple çalışma yürüttüklerini belirterek,”“Aile boyu bu işle uğraşıyoruz. Hepimiz mobilyacıyız. Yanımızda çalışanlar amcam, abim ve kardeşlerim.Uzun yıllardır bu işi yapıyoruz. Babam marangozluktan gelme. Sonrasında  mobilya’ya daha çok ağırlık verdik. Her türlü mobilya ve döşeme imalatı yapıyoruz. Ağırlıklı olarak yatak odası, vestiyer televizyon ünitesi, mutfak dolapları yapıyoruz. Düğün bizim için olmazsa olmazlardandır. Bu sene sezon daha yeni başlamasına rağmen 10-15 oda takımı hazırladık. Biz kesinlikle birinci kalite malzemeye önem veriyoruz. Bu yüzden müşterilerimiz bizden hep memnun kalmıştır. Piyasadaki hazır malzemeler sunta üzerine hep yapılıyor. Biz, tamamen birinci kalite MDF kullandığımız için genellikle düğün yapanlar el emeği yapan mobilyacıları seçerler. MDF ile yapılan işler kaliteli olmasına rağmen piyasaya göre fiyatlarımız daha düşüktür. Bir yatak odası takımı 6-7 bin civarındadır. Tabi seçeneklere göre bu fiyatları aşağıda indirebiliriz yukarıda çıkarabiliriz.”dedi.

 Sıpor, 4 yıl önce Malatya İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu, ancak girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) istediği puanı alamayınca baba mesleği olan mobilya üreticiliğine başladığını söyleyen Sıpor,”KPSS’den atanamayınca ben de baba mesleği olan bu işe kendimi verdim. Okul yılları boyunca yaz tatili sırasında hep burada çalışırdım. Taleplere göre ve farklı tasarım isteyen müşterilere yönelik bizim de tasarımlarımızla beraber ufak dokunuşlarla daha hareketli ürünler ortaya çıkıyor.” diye konuştu.