SON DAKİKA

Dev Bayrak Tatvan sahilinde dalgalanmaya başladı

Bu haber 21 Nisan 2020 - 13:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’in Tatvan Belediyesi tarafından sahil şeridinde inşa edilen dev Türk Bayrağı dalgalanmaya başladı.

Bölgenin en büyük bayrağı olarak nitelendirilen 50 metre uzunluğundaki bayrak direği üzerine monte edilen 150 metrekarelik dev bayrak, TBMM’nin açılışının 100’ncü yılında dalgalandırıldı.

23 Nisan’da resmi açılışının yapılması planlanan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin en büyük Türk bayrağı Tatvan Belediyesi ve Tatvan Liman Başkanlığı’nın ortak girişimiyle göndere çekildi.  Beşiktaş Spor Kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi’nin babası Yaşar Kaptan Çebi tarafından Tatvan’a hediye edilen yaklaşık 50 metre uzunluğundaki bayrak direği ve 150 metrekare büyüklüğündeki bayrak Tatvan Belediyesi Sahil Parkı’nda bulunan iskeleye kuruldu.  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en büyük Türk bayrağı olma özelliğini taşıyan dev Türk bayrağının resmi açılışı Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve milli egemenliğini ilân edildiği100’ncü yılı kutlanan 23 Nisan’da gerçekleşecek.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük bayrağının Tatvan’da dalgalandırdıklarını belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani şunları söyledi:
“Geçtiğimiz aylarda Tatvan Liman Başkanımızın girişimleri ile Beşiktaş Spor Kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi’nin babası Yaşar Kaptan Çebi tarafından ilçemize yaklaşık 50 metre yüksekliğinde Türk bayrağı direği ve 150 metrekare bayrak hediye edildi. Bizde belediye olarak gerekli desteği vererek İlçemizin en güzel noktalarından biri olan sahilimize kurulumunu yaptık. İlçemizin en önemli simgelerinde biri olacak olan bayrağımız hayırlı olsun” dedi.