SON DAKİKA

Çocuğun Ayak Bileğindeki Eğrilik Düzeltildi

Bu haber 05 Kasım 2018 - 12:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 2,5 yaşındaki çocuğun ayak bileğindeki eğrilik yapılan başarılı ameliyatla düzeltildi.

Ayak bileğinde eğrilik ve bir bacağında kısalık olan 2,5 yaşındaki Muhammed Uğur, ailesi tarafından Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesine getirildi.

Yapılan işlemler ve değerlendirmelerin ardından, tıp dilinde “Fibular Hemimelia” olarak adlandırılan hastalık için “super ankle” ameliyatı uygun görüldü.

Hastanedeki ortopedi uzmanları Op. Dr. Deniz Akbulut, Op. Dr. Eyyüp Emre Bahtiyar ve Op. Dr. Can Berk Mirza’nın birlikte gerçekleştirdiği ameliyat ile çocuğun ayak bileğindeki eğrilik düzeltildi ve bacak uzatma işlemleri yapıldı.

Başhekim Erdinç Eren, yaptığı açıklamada, ortopedi servisi hekimlerinin başarılı bir operasyon daha gerçekleştirildiğini dile getirerek, “Alanında uzman doktor arkadaşlarımız kısa kemik uzatmak, eğri kemikleri düzeltmek, enfeksiyonlu kemiklerin değişimi, kaynamamış kemiklerin birleştirilmesi, kalça çıkığı ve benzeri ameliyatları başarılı bir şekilde yapıyorlar.” dedi.

Ortopedi Uzmanı Deniz Akbulut da servislerine bir bacakta kısalık ve aynı bacağın ayak bileğinde eğrilik şikayetiyle gelen 2,5 yaşındaki hastalarını başarılı bir ameliyatla tedavi ettiklerini belirtti.