SON DAKİKA

Çevreci Öğrencilere Bisiklet Hediye Edildi

Bu haber 25 Eylül 2018 - 7:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Güroymak ilçesinde kendi imkanlarıyla mahallelerindeki ağaçları sulayarak örnek davranış sergileyen 5 çocuğa, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, bisiklet hediye etti.

İlçede denetim yaptığı sırada çocukların ağaçları suladığını görünce manzara karşısında mutlu olduğunu belirten Alibeyoğlu, “Belediye olarak ilçemizin güzel geleceği için her mahallemizde park ve yeşil alan projesini hayata geçirmiştir. Çevre Allah’ın bize bir emanetidir. Bu nedenle bizden sonraki nesillere temiz bir çevre bırakmalıyız. Bizim inancımız, bizim kültürümüz, bizim dinimiz ve bizim peygamberimiz çevreyi koruyup kollamayı bize ödev olarak vermiştir.

Biz suyu, toprağı, ağacı ve atmosferi korumalıyız. Çevreyi gelecek nesillere aktarmalıyız. Güroymak Belediyesi olarak kendi mahallerindeki ağaçları sulayan çocuklarımıza bisikletler vererek ödüllendirdik. Çevre duyarlılığı konusunda bilinçlendirmek adına hediye kampanyalarımız da devam edecektir.” dedi.

Çevreci çocukları önce makamda ağırlayan Alibeyoğlu, daha sonra çocuklara birer bisiklet hediye etti.Bisikletleri alan çocuklar Alibeyoğlu’na teşekkür ettiler.