SON DAKİKA

Bitlis’te üzerlerine çatıdan kar düşen çocuklar olay anını anlattı

Bu haber 02 Şubat 2021 - 13:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te dün 7 katlı binanın çatısından düşen karın altında kalan 7 yaşındaki Asel Duru Güngördü ile Ömer Taha Ölek yaşadıklarını anlattı.

Oyun oynamak için binanın altına indiklerini, o sırada komşularından birinin çatıdan kar düşeceğini, oradan uzaklaşmaları gerektiğini belirten çocuklar, bir anda karların arasında kaldıklarını, daha sonra da vatandaşların onları nasıl kurtardığını anlattılar.

Ömer Taha Ölek, inşaatın önünde bulunan boşlukta arkadaşı Asel Duru Güngördü ile oynadıkları sırada önce birkaç parça kar düştüğünü, daha sonra da kaçmak isterken karın altında kaldıklarını söyledi. Gözünün altında ve boyun kısmında küçük bir morluk oluşan Ömer Taha Ölek, karın altında kaldığı sırada önünde küçük bir boşluk oluştuğunu, oradan hava aldığını belirterek, olayı şöyle anlattı:
“Dün oynamak için Asel ile birlikte aşağıya indik. İnşaatın altında oynarken, önce birkaç parça kar düştü. Komşularımızdan biri bağırdı. Ben onu dinlemedim. Daha sonra kar düşmeye başlayınca yola doğru kaçmak istedim. Ayağım takılınca da, kar üstüme geldi. Küçük bir boşluk oluştu. Oradan hava alıyordum. Daha sonra gelenler önce ayağımı çıkardılar. Daha sonra da beni çıkarıp ambulansa aldılar. Çok korktum.”

Olayı arkadaşı ile birlikte yaşayan Asel Duru Güngördü ise, “Biz oynarken, kar üstümüze düştü. Beni hemen çıkardılar. Biz amca geldi. Arkadaşımın nerede olduğunu sordu. Bende yerini gösterdim. Öner Taha’yı da oradan çıkardılar. Bizi ambulansa aldılar. Oradan da hastaneye götürdüler. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Çocuklarda dışları çıkarken, anne babalarının elini tutsunlar ve çatılara dikkat etsinler” dedi.