SON DAKİKA

BİTLİS’TE TRAFİK HAFTASI ETKİNLİĞİ

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 13:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte ‘Trafikte Yaya Önceliği’ konusu işlendi.

rafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Cafer Gündoğdu, “Yaya trafiğe girdiği anda karayolunda seyir halinde olan her türlü araç durmak zorundadır.” dedi.

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ve Jandarma Trafik ekipleri tarafından düzenlenen etkinlikte Trafik ekiplerinin kullandığı teçhizatlar sergilenirken, ilkokul öğrencilerine de uygulamalı trafik eğitimleri verildi.

Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Cafer Gündoğdu, Emniyet Trafik ekipleri, Jandarma Trafik ekipleri ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe katılan öğrencilere Alkol gözlüğü, trafikte yaya önceliği gibi konularda eğitimler verildi. 2 saat süren etkinlik sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan  Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Cafer Gündoğdu, amaçlarının trafik kurallarına uyan sürücüler ve yaya güvenliğinin olduğu trafik akışının sağlamak olduğunu söyledi.

Gündoğdu açıklamasında şunları söyledi:

“Amacımız trafik kazalarının önüne geçmek. Bu yıl özellikle yaya öncelikli trafiği ön plana çıkarmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla hareket edeceğiz. Son yıllarda trafik kazalarında önceki yıllara göre ciddi bir azalma var. Biz Trafik ekibi olarak bundan sonra kazaları en aza indirmek için elimizden geleni yapacağız.  Burada yayalarımıza da büyük görev düşüyor. Hem yayalarımızı hem sürücülerimizi bilinçlendirerek trafik kazalarının önüne geçeceğiz. Bizde bu hafta adına farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli ekinlikler yapıyoruz.  Yaya geçitlerinde meydana gelen birçok kaza var. Yaya trafiğe girdiği anda karayolunda seyir halinde olan her türlü araç durmak zorundadır.”