SON DAKİKA

Bitlis’te STK’lardan ‘Zeytin Dalı Harekatına’ Destek

Bu haber 14 Şubat 2018 - 13:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Suriye’de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatına destek olmak amacıyla ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Ulu Cami önünde bir araya gelen yaklaşık 150 kişilik Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar askerler için dua etti.

Okunan duaların ardından yapılan basın açıklamasında grup adına konuşan Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, harekata yönelik desteklerini ifade ederken, vatanın bekası ve selameti için Afrin’de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı’nın gerçekleştiğini belirtti.

“Onlar Ölümü Öldürdüler ve Ölümsüzlük Otağını Mesken Tuttular”

Türkiye’nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik ‘bitirici darbe’ hamlesini, savaş olarak göstermeye kalkışanların olduğunu belirten Durak, “Operasyonun başlangıcından bugüne kadar ‘Düğüne gidiyoruz’ diyen 31 yiğidimizi şehadete uğurladık. Biz, bütün inanmışlığımızla bir kez daha haykırıyoruz; onlar ölümü öldürdüler ve ölümsüzlük otağını mesken tuttular. Zeytin Dalı Harekatının gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye’nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik bitirici darbe hamlesini, savaş olarak göstermeye kalkışanlar var. Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye’ye yönelik örtülü savaş ilanını, sivil hassasiyeti ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var.  Afrin’de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf var. İlki; küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye’dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir. Bu yüzden, sınırımızın yanı başında cirit atmaya yeltenen terör örgütlerinin kuruluş tarihçesini, Afrin’de yaşananların çerçevesini, Afrin merkezli Zeytin Dalı Harekatının esbabı mucibesini doğru bir içerikle ortaya koymak gerekiyor. Bunu başardığımızda, tarihin ve coğrafyanın Türkiye’ye yüklediği misyonun gereklerini, cephede verilen mücadelenin anlamını ve değerini doğru kavrayabilir ve bütün çıplaklığıyla bihakkın anlatabiliriz. Emperyalizmin yerli lejyonerlerinin, kapitalizmin içerideki sinsi işbirlikçilerinin algılarda oluşturmak istedikleri cepheyi de ancak bu şekilde dağıtabiliriz. Emperyalizm ülkemizden olduğu gibi medeniyet coğrafyamızdan da def edilecektir.” diye konuştu.

Yapılan basın açıklaması atılan sloganların ardından sona erdi. (Haber: Ceren KURTYE)