SON DAKİKA

Bitlis’te sis ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor

Bu haber 11 Ocak 2019 - 6:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te 4 süren kar yağışının bölgeyi terk etmesinin ardından hava sıcaklıklarında önemli bir düşüş yaşandı. Gece eksi 15 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı Bitlis-Tatvan arasında bulunan Rahva bölgesinde yaşanan sis hayatı olumsuz etkiliyor.

Gece boyunca süren ve araçlar ve ağaçları beyaza bürüyen sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Görüş mesafesinin zaman zaman 3 metreye kadar düştüğü bölgede vatandaşlar sabah araçlarını çalıştırmak için uzun uğraşlar verdi.

Meteoroloji yetkilileri kar kalınlığının 1 metreyi aştığı Bitlis’te yoğun sis nedeniyle geceleri hava sıcaklıklarının zaman zaman eksi 20’le kadar düşeceğini, hafta başından itibaren bölgenin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini belirttiler.

Yağan kar nedeniyle kapanan köy yolları da tek tek ulaşıma açılıyor. İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yürütülen karla mücadele çalışmalarında kapanan 297 köy yolundan 220’sinin ulaşıma açıldığı kapalı bulunan 77 köy yolunun da kısa sürede ulaşıma açılacağı belirtildi. Çalışmaları 9 ayrı şantiyede 90 personel ve 60 iş makinesi ile sürdürüyorlar.