SON DAKİKA

Bitlis’te sağlıkçılara ‘Erbane ve alkışlı’ destek

Bu haber 22 Mart 2020 - 19:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan vatandaşlar görevleri başında bulunan sağlıkçılara Erbane ve alkışlarla destek veriyor.

Kentin değişik noktalarında her akşam saat :’da alkışlarla ve ışık gösterileri ile destek veren Bitlisliler, bu kez erbane çalarak alkışlarla çalışan sağlıkçılara destek oldu.

Beş Minare Mahallesi TOKİ konutlarında oturan vatandaşlardan Efe Hamamcıoğlu, evinin balkonundan erbane çalıyor. Buna karşılık komşuları da uzun süre alkışlarla destek veriyor. Balkonlarına ve camlara çıkan komşular zaman zaman istek parçaları da istiyor.

Yaptıkları etkinlik ile ilgili olarak konuşan Efe Hamacıoğlu, yaklaşık  3 günden beridir bu etkinliği sürdürdüğünü, buna komşularının da alkışlarla ve ıslıklarla destek verdiğini söyledi. Hamamcıoğlu, şunları söyledi:
“Koronavirüs dolayısıyla aralıksız çalışan sağlıkçılarımıza destek vermek için her akşam balkondan alkışlarla ve erbane çalarak destek veriyorum. Komşularımızda bize alkışlar ve ıslıklarla destek veriyor. Emekleri çok büyük sağlıkçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki günlerde de aynı saatte destek vermeye çalışacağım. Herkesin bu etkinliğe katılmasını istiyorum” dedi.

 

mersin escort