SON DAKİKA

3. SAYFA

Bitlis’te Ramazan ayında günde bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtılacak

Bu haber 10 Mayıs 2018 - 12:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te Ramazan ayı boyunca günlük bin 500 kişiye sıcak yemek hizmeti verilecek.

Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve Kızılay’ın birlikte organize ettiği Ramazan çadırları için çalışmalar başladı. Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu beraberinde Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aras ve Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar ile birlikte günlük 70 kilogram et ihtiyacının karşılanacağı mezbahaya gitti.

Burada bilgi alan Vali Ustaoğlu, Kızılay’a bağışlanan bir büyükbaş hayvanın da kesimine katıldı. Daha sonra Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanında Kızılay tarafından inşası devam eden Ramazan çadırlarını gezen Vali Ustaoğlu burada yaptığı açıklamada, günlük bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtımı sağlayacaklarını açıkladı.

Vali Ustaoğlu, sadece çadırlarda sıcak yemek hizmeti sunulmayacağını, yardıma muhtaç, kendi imkanları ile yemek yapamayacak ve engelli olan vatandaşların da evlerine sıcak yemek hizmeti sağlayacaklarını dile getirdi.

Ustaoğlu şunları söyledi:
“Önümüzdeki hafta inşallah Ramazan ayına ulaşacağız. Bizde Ramazan ayının tüm rahmetiyle, bereketiyle güzel bir biçimde geçirilmesi için Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve Kızılay Bitlis Şubesi işbirliği ile ramazan ayında her akşam bin 500 kişiye hitap edecek iftar programımız olacak. Kızılay’a ait 6 adet çadırın kurulumunu gerçekleştiriyoruz. İstiyoruz ki ilimizin en ücra köşesinde oturan vatandaşımız bu ramazan ayının rahmetinden bereketinden güzel bir şekilde faydalansın. Bu vesileyle başta Kızılay Başkanlığımız olmak üzere burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”

“BAKIMA MUHTAÇ OLANLARA DA EVLERİNE KADAR GÖTÜRÜLECEK”

Vali Ustaoğlu, sıcak yenmeği sadece kurulan çadırlarda vermeyeceklerini ifade ederek, “Bizler daha önceden tespitini yaptığımız, yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve kendi yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın evlerine kadar sıcak yemek hizmetini götüreceğiz. Bunun dışında çocuklarımızın, gençlerimizin gelenek ve inancımızda çok büyük bir yeri olan bu rahmet ayını güzel bir biçimde geçirebilmeleri ve o manevi iklimden faydalanabilmeleri için değişik organizasyonlarımız olacak. Bu meydanda organizasyonlar için de yerler ayarlıyoruz. Şimdiden tüm Bitlislilerin Ramazan ayını kutluyorum” şeklinde konuştu.