SON DAKİKA

Bitlis’te “Okumak Yaşatmaktır” Sergisi

Bu haber 29 Mayıs 2018 - 11:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TOKİ Ahmet Eren İlkokulu tarafından “Okumak Yaşatmaktır” adlı sergi düzenlendi. Hükümet Konağında düzenlenen serginin açılışını Vali Yardımcı Tekin Erdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz yaptı. Proje Koordinatörü Seda Azizoğlu, projeyle Avrupa okullarının buluşma ağı olan e-Twinnig portalında, kuruculuğunu Fransa ve Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu’nun yaptığı, Türkiye’de 81 il ve 16 ülkenin ortaklığıyla  yürütülen Okumak Yaşamaktır Projesi’nin Bitlistemsilciliğini TOKİ Ahmet Eren İlkokulu’nun yaptığını belirtti.

Projenin 6-11 yaş arası öğrencilerini kapsadığını kaydeden Azizoğlu, şunları ifade etti: “Kitap okuma bilincini çocuklara aşılamak, kitap okumaya her kesimin dikkatini çekmek, okuma farkındalığı oluşturmak adına dünyaya bir mesaj vermek istiyoruz. Proje sürecimiz 2,5 ay olup 28 Mayıs’ta proje sonucunda elde ettiğimiz verileri eş zamanlı olarak 81 ilde güzel bir organizasyonla sergilemekteyiz.”

Proje kapsamında her il ve 16 Avrupa ülkesinin bulunduğu bölgenin tarihi, turistik ve doğal güzelliklere sahip mekanlarında ve çevresinde okumada farkındalık oluşturma adına etkinlikler gerçekleştirildiğini aktaran Azizoğlu, okuma etkinliği sırasında fotoğraf ve her okulun oluşturduğu sloganlarının söylendiği video çekimlerinin yapıldığını, yapılan etkinlik fotoğraflarından oluşan sergiyle Bitlis’te hedeflerine ulaşmayı amaçladıklarını kaydetti. BİTLİS (AA)