SON DAKİKA

BİTLİS’TE OKUL İDARECİLERİNE,”MESLEKİ BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİMİ”

Bu haber 26 Ağustos 2019 - 7:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te okul idarecilerine “Mesleki becerileri geliştirme eğitimi” verildi. Bitlis Cemil Özgür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen açılış programına Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığından katılımcılar ve okul idarecileri katıldı.

7 gün sürecek olan eğitimle ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Korkmaz, öğretmene, öğretmenliğe, eğitime her zaman farklı bir bakış açısı, farklı bir nefes olamaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti: “ Bu proje , 23 Ekimde 2023 vizyonlu Cumhurbaşkanlığı külliyesinde basına tanıtıldı. Bu konuda 3 önemli noktaya değinildi. Bunlar; sağlıklı iletişim, teknolojiyi bilgide nasıl kullanmamız gerektiği ve 2023 vizyonunda okul farklarını nasıl kapatabiliriz değinilen noktalar oldu. Artık eğitimde yaparak ve yaşayarak öğrenebileceğimiz eğitim modeline geçiyoruz. İlimizde bugünden itibaren 154 atölyemiz bitti.

Tabi biz bu atölyelerde farklı düşünüp, farklı üreteceğiz. Dünya 5’nci sanayi devrimine geçiyor. Bizim aykırı düşünmemiz, aykırı üretmemiz, bilimi ortaya koyarken katma değer şeyleri ortaya koymamız lazım. Hatırlarsanız 6- 7 ay önce Amerika, Suriye’de kimyasal silah kullanma bahanesiyle 213 tane füze attı. O füzelerin nereden geldiğini hiç birimiz bilmiyoruz. Bizim coğrafyamızdaki medeniyeti yerle bir etme adına varil bombasına ne yaptılar. Coğrafyamızı yerle bir ettiler. Bizim bunun önüne geçebilmemiz için savunma sanayide, sanayide, teknolojide çok ileri düzeyde olmamız lazım. Biz bunu geçmişte de başarmıştık, bugünde başarırız.”