SON DAKİKA

Bitlis’te Okul Çevrelerinde Denetim Yapıldı

Bu haber 07 Şubat 2018 - 8:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Bitlis’te çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik, okul çevrelerinde denetim çalışması yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığının talimatıyla ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, eğitim ve öğretimin güvenli ortamda sürdürülebilmesi amacıyla 2-5 Şubat tarihleri arasında çeşitli denetimler yapıldığı belirtildi.

İl merkezi ve ilçelerde 71 ekip ve 192 personelle 131 okul ve çevresinde yapılan uygulamalarda, 55 internet kafe, 41 kahvehane, 8 büfe, 10 park ve bahçede denetim yapıldığı kaydedilen açıklamada, 974 kişinin kimlik sorgulamasının yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, bu denetmelemerde çeşitli suçlardan aranan 5 kişinin yakalandığı, ayrıca tespit edilen suçlardan 8 kişi hakkında işlem yapıldığı, bu kişilerden 4’ünde çeşitli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiği kaydedildi.

Uygulama kapsamında 36 okul servisi ile 108 aracın da kontrol edildiği ifade edilen açıklamada, 13 okul servisine  4 bin 108 lira ceza uygulandığı belirtildi.

Açıklamada, il genelinde çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetimlerin kararlı şekilde devam edeceği dile getirildi.