SON DAKİKA

Bitlis’te Mühimmat ve Yaşam Malzemesi Ele Geçirildi

Bu haber 22 Nisan 2019 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonda bölücü örgüt mensuplarına ait sığınakta çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca terörle mücadele operasyonu yürütüldüğü belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Bitlis ili Mutki ilçesi kırsalında faaliyet gösterdiği değerlendirilen BTÖ mensupları ve BTÖ mensuplarına ait arazide gizlenmiş sığınak, mağara, barınak ve depo alanlarını tespit ve imha etmek amacıyla 19.04.2019 tarihinde Şehit J. Asb. Çvş. Mehmet Volkan-47 Operasyonu icra edilmiştir. Operasyon kapsamında toprağa gömülü 500 Lt’lik su tankı içerisinde 1 adet Motorola marka anahtar takımı, EYP uzaktan kumanda için kullanılmak üzere el telsizi, 4 adet oto kumandası, 2 metre elektrik kablosu, 1 adet el feneri, 1 adet şarjör kütüklüğü ve muhtelif miktarda yaşamsal gıda malzemesi, sağlık malzemesi ile kırtasiye malzemeleri ele geçirilmiştir. Malzemeler yerinde imha edildi.”