SON DAKİKA

Bitlis’te muhasebeciler yapılandırma ile ilgili bilgilendirildiler

Bu haber 03 Temmuz 2018 - 13:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından düzenlenen sayılı yapılandırma yasası bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.

SMMMO Toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Sosyal Güvenlik Kurumu Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, İşkur Bitlis İl Müdürü Mücahit Gülmez, Bitlis SMMMO Başkanı Barış Müştakhan, TÜRMOB Eğitmeni Emrah Sular ve muhasebe çalışanları katıldılar.

Saat 15:00’da başlayan eğitimlerde hükümetin son torba yasayla birlikte çıkardığı 7143 sayılı yapılandırma ve matrah artırımı konusunda muhasebe çalışanları bilgilendirildi. Yaklaşık 1 saat süren bilgilendirme toplantısında SGK ve İşkur Müdürleri de alanlarında bilgilendirmeler yaptı.

Konu ile ilgili olarak konuşan Bitlis SMMMO Başkanı Barış Müştakhan, eğitimlerinin her ay periyodik olarak devam ettiğini, bugün de 7143 sayılı torba yasa kanun olan bazı kamu alacaklarının yapılandırma ve  matrah artırımı konuları olduğunu söyledi.

Müştakhan, 65 üyesi bulunan Bitlis SMMMO’nun oda olarak yeni gelişmeler hakkında üyelerini bilgilendirdiklerini ifade ederek, “bu eğitimlerimize en üst seviyede katılım sağlamaya çalışıyoruz. Bazı bilgilendirmeler de ise değişik kurumlardan destekler almaya çalışıyoruz. Bu sayede üyelerimizle birlikte eğitimlerle gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu etkinliğimize gelen bütün üyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.