SON DAKİKA

Bitlis’te memurlardan Türk Sanat Müziği konseri

Bu haber 15 Mart 2019 - 6:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.


VIDEO YOK

BİTLİS’te memurlardan oluşan koro ikinci konserini Türk Sanat Müziği alanında verdi. Bitlis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde okunan Türk Sanat Müziğinin eşsiz eserleri dinleyiciler tarafından tam not aldı.

Koronun şefliğini üstlenen Nurullah Eren Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Güley Güner, bu korunun oluşturulması fikrinin Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan’dan çıktığını söyledi. Koronun öğretmen, katip gibi memurlardan oluştuğunu ve yaklaşık 2 yılık bir çalışma sonucunda ikinci konserlerini verdiklerini dile getirdi.

Bitlis Kültür Merkezinde düzenledikleri konserlere dinleyicilere müzik ziyafeti sunan koro ilerleyen zamanlarda farklı konseptlerle tekrar izleyici karşına çıkacaklar. Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın da izlediği konser büyük alkış topladı.

Koro Şefi Güner, gazetecilere yaptığı açıklamasında, “Güzel bir etkinlik ve de güzel bir çalışma oldu. Daha önce Haziran ayında Türk Halk Müziği konserimizi verdik. Şimdi ise konsept değişikliği yapıp Türk Sana Müziği konserimizi verdik. Arkadaşlarımız çok istekli çok gönüllü. Tamamen işlerinden çıktılar fedakarlık yaptılar. Akşam sabaha ve tatil günü demeden hep beraber çalıştık. İnşallah beğenilen bir konser olmuştur” dedi.

Bitlis’te ilk kez böyle bir topluluğun söz konusu olduğunu ifade eden Güner, şunları söyledi:

“Devlet memurlarından farklı kademelerden müzik eğitimi almamış arkadaşlardan oluşan ilk topluluğuz. İlerleyen zamanlarda daha farklı şeylerde olabilir. Grupta doktor, mühendis, asker, polis ve farklı branşlardan öğretmenler var. Yeteneği olan ve duyanların hepsi burada” dedi.

Bitlis Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan ise, “Valiliğimiz ve müdürlüğümüz bünyesinde kamuda çalışan arkadaşlarımızla oluşturulan bir koro. Geçen yıl Türk Halk Müziği Korosu yaptık. Bu yıl ise tayini çıkan arkadaşların yerine yeni gelenlerle birlikte Türk Sanat Müziği Korosu yaptık. Bu süreklilik arz edecek. Bundan sonra diğer müzik dallarında aynı şekilde kamuda çalışan gönüllü arkadaşlarımızla birlikte biz konserlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Konser sonunda koroya teşekkür ederek çiçek veren Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Oktay Çağatay, koronun profesyonelleri aratmayan bir tarzlarının olduğunu söyledi.

mersin escort