SON DAKİKA

Bitlis’te KÖYDES’e 35 milyon TL

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 9:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te Köylere Destek  (KÖYDES) Projelerine 2019 yılı için 35 milyon TL ödenek gönderildi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay Başkanlığında yapılan toplantıda, merkez tarafından ilçelere dağıtılan ödeneklerde Gelişmişlik düzeyine göre, en fazla pay 8 milyon TL ile Mutki ve Hizan ilçeleri aldı.

Bitlis Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç ve ilgili kurum müdürleri katıldılar.

KÖYDES kapsamında yapılan çalışmaların İl Özel İdaresi işbirliği ve koordinesinde yapılmasına karar verilen toplantıda, ödeneğin ilçelere ortak alım giderleri için yüzde 4, coğrafi bilgi sisteminin kurulması ve sayısallaştırılması için ise yüzde 3 oranında aktarım yapılmasına da karar verildi.

Gönderilen 35 milyon TL ödenek şu şekilde ilçelere pay edildi: Mutki 8 milyon 200 bin TL, Hizan 8 milyon 560 bin TL, Merkez ilçeye 5 milyon, Adilcevaz’a 2 milyon 800 bin TL, Ahlat ilçesine 2 milyon 600 bin TL, Adilcevaz ilçesine 2 milyon 900 bin TL ve Tatvan ilçesine 4 milyon 200 bin TL olarak belirlendi.