SON DAKİKA

Bitlis’te kayaklı koşu müsabakaları sona erdi

Bu haber 04 Şubat 2020 - 6:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te Türkiye Kayak Federasyonu yarış programında yer alan Birinci Etap Kayaklı Koşu yarışları bugün sona erdi.
Dün sabah saatlerinde başlayan 22 ilden 300’ün üzerinde sporcu ve antrenörün katıldığı yarışlarda dereceye girenler önümüzdeki günlerde Erzurum’da yapılacak ikinci etap müsabakalarında yarışacaklar.
Bitlis’te düzenlenen yarışların son gününde kıyasıya mücadeleler gerçekleşti. Sabah 10:00’da başlayan serbest kategorideki yarışlara 14 farklı dalda sporcular katıldı. Yapılan yarışmalar sonunda dereceye girenlere madalyaları verildi.
Saat 14:00’da Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, ve sporcuların katıldığı madalya töreni düzenlendi. Madalya töreni sırasında açıklamalarda bulunan Bitlis Valisi Oktay Çağatay, bu faaliyete ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını, belirterek şöyle konuştu:
“Şu anda Bitlis’te Rahva bölgesindeyiz. Hava eksi 7 derece ama, bugün en sıcak ve keyifli günlerden birini yaşıyor. Kayak federasyonumuz Bitlis’te Kayaklı Koşunun birinci etap yarışmalarını düzenledi. Federasyon Başkanımız Ali Oto Bitlis’i hiç unutmuyor. Bizi her yıl böyle güzelliklerle buluşturuyor. Bundan sonraki etaplar Erzurum ve Bolu’da olacak. Bitlis’te düzenlenen yarışlara 282 sporcu katıldı. Yaklaşık 70 civarında da antrenör var dersek, toplam 350 kişiye ev sahipliği yaptık. Bu vesile ile hem kendi kurumlarımıza hem de Federasyon Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başarılı olan sporcuları da kutluyorum.”

Program madalyaların verilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

mersin escort