SON DAKİKA

Bitlis’te kar yağışı sonrası yollar açılmaya başlandı

Bu haber 21 Ocak 2021 - 9:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te bir hafta süren kar yağışı kent merkezinde 2 metreyi bulurken, yağışın durmasının ardından ekipler yol açma ve genişletme çalışması başlattı. 214 köy yolunun kapalı olduğu Bitlis’te soğuk hava etkisini sürdürüyor.

Bitlis’te yoğun kar yağışının ardından güneş yüzünü gösterdi. Soğuk havanın etkili olduğu kentte vatandaşlar araçlarını kar altından çıkarmaya çalışırken, iş makineleri de mahalle aralarında yol açma ve genişletme çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan yaptığı açıklamada, Bitlis ve ilçelerinde 214 köy yolunun kardan dolayı kapalı olduğunu, 9 ayrı şantiyede 52 iş makinesi ve 75 personelle karla mücadele çalışması yaptıklarını belirterek, kapalı olan köy yollarının kısa sürede yeniden ulaşıma açılacağını söyledi.

Meteoroloji yetkilileri ise, kar yağışının önümüzdeki haftaya kadar olmadığını, kent merkezindeki kar kalınlığının 2 metre, yüksek kesimlerde ise 3 metreyi bulduğunu açıkladı. Soğuk havanın etkili olacağı Bitlis’te vatandaşların özellikle çatılardaki buz sarkıtları ve kar kütlelerine dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı.