SON DAKİKA

Bitlis’te kar yağışı 500 yerleşim birimini ulaşıma kapatırken, yüzlerce araç yolda kaldı

Bu haber 31 Ocak 2020 - 15:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı 500 yerleşim biriminin yolunu ulaşıma kapatırken, yüzlerce aracın da yolda kalmasına neden oldu.

Kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu Bitlis’te 500 yerleşim biriminin yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. kar yağışı ile birlikte buz pistine dönen yollarda kayan birçok araç yolu zaman zaman trafiğe kapatırken, ekipler yolu açık tutmak için çalışıyor.

Kapanan köy ve mezra yolları İl özel İdaresine ait ekipler tarafından açılmaya çalışırken, kent merkezinde belediye ekipleri ana artellerde ise karayolları ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Meteoroloji yetkilileri kar yağışının sabah saatlerine kadar devam edeceğini, daha sonra da yerini soğuk havaya bırakacağını belirtti.

İl özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, il genelinde bulunan 643 yerleşim yerinden 500’ünün kardan dolayı kapalı olduğunu söyledi.

Kurtkan, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
“İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekipleri tarafından kendi görev ve sorumluluk sahamızda yer alan yollarda karla mücadele çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Karla mücadele çalışmalarında 350 köy 293 mezra 2 Bin 341 kilometrelik yol ağında çalışma yapmaktayız. Şuan itibari ile köy ve mezraların toplamda 500 yerleşim yeri ulaşıma kapalıdır. Ekiplerimiz birçok olaya anında müdahale ederek köy yollarını kısa sürede ulaşıma açmaktadır” dedi.