SON DAKİKA

Bitlis’te Kar Kalınlığı 2,5 Metre, 257 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Bu haber 13 Şubat 2020 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar kalınlığının kent merkezinde 2,5 metreye ulaştığı Bitlis’te, 257 köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis’te 1 haftadır etkisini sürdüren ve halen devam eden kar yağışı hayatı adeta durma noktasına getirdi. Tek katlı evlerin, otobüs duraklarının, trafik levhalarının , park halindeki araçların kara gömüldüğü Bitlis kent merkezindeki kar kalınlığı 2,5, yüksek kesimlerde ise 4 metreyi aştı. Yoğun kar nedeniyle 257 köy yolu da ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şubesin’den yapılan açıklamada, köy yollarının ulaşıma açıldığı ancak kısa sürede yeniden kapandığını belirtirken, çalışmaların 9 şantiyedeki 90 personel ve 70 iş makinesi ile sürdürüldüğünü ve yapılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

Meteoroloji yetkilileri ise önümüzdeki Pazartesi gününe kadar kar yağışının aralıklarla devam edeceğini belirtti. Kar yağışı ile birlikte belediye ekipleri de yoğun bir çalışma yürütüyor. Yetkililer, İl Özel İdaresi ekipleri ile Karayolları ekiplerinin yol ağlarında ara vermeden çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, Bitlis Valiliği de kar yağışı ile birlikte okulları Pazartesi gününe kadar tatil ettiğini duyurdu. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerde idari izinli sayılıyor.

(Haber: Ceren KURTYE)

mersin escort