SON DAKİKA

BİTLİS’TE HAYVAN VE OTO PAZARLARI KORONAVİRÜS TEDBİRİ İÇİN KAPATILDI

Bu haber 20 Mart 2020 - 8:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valiliği tarafından koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında kentteki hayvan ve oto pazarları geçici olarak kapatıldı.

Bitlis’te koronavirüse karşı alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Bitlis Valiliği tarafından koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla, vatandaşların toplu olarak bir arada bulunabilecekleri yerlere kısıtlama getiriyor. Bitlis Valiliği yaptığı yazılı açıklamada hayvan ve oto pazarlarının faaliyetlerinin ikinci emre kadar durdurulduğunu belertti. Açıklamada şöyle denildi:

“Malumlarınız olduğu üzere Coronavirüs (Kovid-19) salgınından, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan insanların toplu olarak bulundukları başta bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması olmak üzere birçok tedbire başvurulmaktadır. Bu kapsamda alınan tedbirlere ilave olarak, sebze, meyve başta olmak üzere vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşıladıkları semt/mahalle pazarlarının faaliyetlerine devam etmesi, ancak vatandaşların toplu olarak bulunabilecekleri otopazarı ve hayvan pazarlarının faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulması gerekmektedir.”

mersin escort