SON DAKİKA

BİTLİS’TE HASTANELER ZİYARETE KAPATILDI

Bu haber 18 Mart 2020 - 13:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde hızlıca yayılan Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bitlis’te de önemli tedbirler alınıyor. Koronavirüs, Türkiye dahil 155 ülkeye yayılım göstererek pandemik bir salgın haline dönüştü. Son verilere göre dünya genelinde yeni tip koronavirüs bulaşan sayısı 120 bini aşmışken, 7 bin 158’i aşkın kişi ise hayatını kaybetti . Türkiye’de ise ilk vaka 11 Mart 2020 tarihinde gözlendi ve vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. Türkiye’de genelinde ve Bitlis’te de koronavirüsün yayılımını önlemek amacıyla ciddi önlemler alınıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle bir dizi tedbirler alan Bitlis Devlet Hastanesi, ziyaretçi saatlerine de kısıtlama getirdi. Yapılan açıklamada, hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilmesi kararı alındığını açıklandı.

MESAİ SAATİ İÇERİSİNDE ZİYARET KALDIRILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında flaş bir karar daha alındı. Tüm kentlerin İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen genelgede dikkat çeken ifadelere yer verildi. Buna göre mart ve nisan aylarında mesai saatleri içinde hasta ziyaretleri yasaklandı. Mesai saatleri dışında da hastanın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek bir kişinin ziyaretine izin verileceği bildirildi.

TEK KİŞİYE İZİN VERİLECEK

Bunların yanı sıra yoğun bakım ünitesinde ve palyatif bakım servislerinde yatan hastalara ziyaret tümden yasaklandı. Refakat hizmetlerinin de sınırlı sayıda tutularak mümkünse tek kişi tarafından yapılması istendi.

mersin escort