SON DAKİKA

Bitlis’te Gaziler günü kutlaması

Bu haber 19 Eylül 2019 - 8:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te 19 Eylül Gazileri anma günü nedeniyle bir program düzenlendi. Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen program Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programa, Bitlis Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Jandarma Alay Komutanı Nail İlbey, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Medeni Solmaz, kurum amirleri, askeri erkan, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma İl Merkez Karakol Komutanı Teğmen Mustafa Karaosmanoğlu tarafından yapıldı.

Karaosmanoğlu, bu aziz vatana canını adayan kahramanların günü olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“19 Eylül, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında, Türk kahramanlığının taçlandırıldığı bir gündür. TBMM, 19 Eylül  1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ile Mareşallik unvanı tevcih etmiştir. Bugün, 1919-1922 yılları arasında Kurtuluş savaşında, 1950 yılında Kore’de 1974 yılında Kıbrıs’ta savaşan, muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyetinin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis ve güvenlik korucuları, tüm malül gazilerin şeref günüdür.”

erotik film izle

Ülkemizde bugün, dün olduğundan daha fazla iç ve dış düşmanların olduğuna vurgu yapan Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilinmelidir ki Türk halkının azim ve kararı her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatmaya muktedirdir. Al rengini şehit kanından alan, al bayrağımızın rengi son dönemde toprağa düşen şehitlerimizin kanlarıyla daha da katmerleşmiştir. Şehit ve gazisi olmayan Türk ailesi yok gibidir. Bu nedenle şehit ve gazilik unvanı Türk toplumunun ortak değeridir.”

Daha sonra Şehit yakınları ve Gaziler Derneği Başkanı Medeni Solmaz’da kısa bir konuşma yaptı. Program  öğrenciler ve askerlerin okuduğu şiirlerin ardından sona erdi.