SON DAKİKA

Bitlis’te Ev Yangını Maddi Hasara Neden Oldu

Bu haber 26 Aralık 2017 - 12:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis merkezde elektrik kontağından çıktığı öne sürülen yangın, evin bir kısmını kullanılamaz hale getirdi. Can kaybının yaşanmadığı olayda itfaiye ekipleri olaya müdahale etti. Olayda dumandan etkilenen 3 çocuk ve annelerine de müdahale edildi.

Zeydan Mahallesi Aşağı Kale mevkiinde Ahmet Kutevri’nin oturduğu evin mutfağında elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangın kısa sürede evin mutfak kısmını sardı. Yangın sırasında evde bulunan Ahmet Kutevri’nin eşi 3 çocuğunu alarak evden dışarı çıktı.

Daha sonra itfaiyeye haber verilmesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Evin mutfak kısmı kullanılamaz hale gelirken, dumandan etkilenen anne ve 3 çocuğuna da 112 ambulansında ilk müdahale edildikten sonra Bitlis Devlet Hastanesine götürüldü.

Yangından etkilenen anne Aşkın Kutevri, “Duman kokusunu alınca koltuğun yandığını fark ettim. Mutfağa geldiğimde koltuğun alevler içerisinde olduğunu görünce hemen müdahale ettim. Daha sonra çocuklarımı dışarı çıkarıp itfaiye ekiplerine haber verdim. İtfaiye ekipleri hemen gelip müdahale ettiler. Fakat mutfağım kullanılamaz hale geldi. Çocuklarım dumandan etilendi. Allah’a şükür durumumuz iyi” diye konuştu. (Haber: Ceren KURTYE)