SON DAKİKA

Bitlis’te Ders Zili 91 Bin Öğrenci İçin Yeniden Çaldı

Bu haber 17 Eylül 2018 - 12:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılı 91 bin 69 öğrenci ve 4 bin 866 öğretmen ders başı yaptı.

Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilköğretim haftası açılış programı düzenlendi. Şehit Mahir Ayabak İlkokulu’nda düzenlenen programa Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, bazı kurum amirleri ve veliler katıldılar.

Programda konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, “Geleceğimizin teminatı ve ülkemizin geleceğini teslim edeceğimiz bu yavrularımızın eğitimi ve yetiştirilmesi hepimiz için çok çok önemlidir. En önemlisi de bu yavrularımızın ülkenin geleceğinde söz sahibi olmasında, milli ve manevi değerlerine sahip, ülkesini milletini seven, bayrağına sevdalı ve onların manevi anlamda donanımlı yetişmiş olması çok önem arz ediyor. Burada en önemli görev başta aileler olmak üzere öğretmenlerimize düşüyor” dedi.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz ise, “Bizler, bizden sonraki nesilleri kendi emsalleri ile yarışabilecek, kendi özdeğerleri ile barışık, evrensel dünya değerleri ile harmanlayabilen, insanlar yetiştirmek zorundayız” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler yer aldı. Müzik eğlence programı, halkoyunları gösterilerinin ardından Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler 1. Sınıf öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilerle kısa süre sohbet eden Vali Ustaoğlu, kitapların dağıtılmasının ardından okuldan ayrıldı.

VALİ USTAOĞLU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlı 2018-2019 Eğitim yılının başlamasıyla ilgili bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Ustaoğlu mesajında;

“2018–2019 eğitim -öğretim yılında hepinize başarı ve mutluluk diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası için her açıdan verimli bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

Vali Ustaoğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizlerin varlığı bizim en büyük gücümüz olacaktır. Kaliteli bir birey olarak yetişme hedefine ulaşmak için bütün öğretmenlerinizden olabildiğince bilgi edinmelisiniz. Bununla birlikte insanları sevip saymalı, paylaşmayı bilmeli, arkadaşlık duygularınızı geliştirmeli, topluma yararlı bir birey olmalısınız. Bu değerlere önem vereceğinizi biliyor ve yeni eğitim-öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Saygıdeğer anne babalar; evlatlarınız bize emanettir. Evlatlarınız bizim çocuklarımız olarak huzurlu ve emin bir eğitim ortamında, çağdaş normlar temelinde eğitimlerini sürdüreceklerdir. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de kendinizden daha çok önemsediğiniz evlatlarınızın kendilerine ve ülkemize faydalı bir insan olarak yetişmeleri için desteğinizi devam ettirmenizi arzu ediyor ve bütün velilerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli Öğretmenler;

Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı hayata hazırlarken onları bilgiyle donatmadan önce onların millî ve manevî değerleri özümsemiş, evrensel ahlak normlarına uygun bir vatandaş olmalarını sağlamalıyız.

Günümüzde bilgiye sahip olma, iktisadi hayatta ve toplumsal ilerlemede en belirleyici rolü üstlenmiştir. Teknolojik gelişmeler günümüzdeki yaşamımızın sınırlarını tayin etmekte, istikbalimizi biçimlendirmektedir. Bilginin sınırlarını daha da ileriye götürmek için sizlerin en uygun ortamı değişik eğitim-öğretim modellerinizle elde edeceğinize güvenim tamdır. Sizlere yürekten inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

15 Temmuz darbe kalkışması ve ülkemizdeki terör olaylarında yaralanan gazilerimize acil şifalar; vefat eden aziz şehitlerimize de Allahtan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının bütün öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlar getirmesini arzu ediyor, herkese başarılar diliyorum.