SON DAKİKA

BİTLİS’TE ÇOCUKLARIN OKUL SEVİNCİ  

Bu haber 15 Şubat 2021 - 13:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından köy okullarının 15 Şubat tarihi itibari ile eğitim öğretime başlamasının bildirmesi üzerine Bitlis’te köy okullarındaki eğitimler başladı.

Bugün sabah saatlerinde Bitlis merkeze bağlı Kireçtaşı köyünde de başlayan eğitim-öğretim dolayısıyla öğrenciler tekrar okul sevinci yaşadı. Sabahın erken saatinde okula giden öğretmen ve öğrenciler okulların başlamasından dolayı memnun olduklarını belirttiler.

Kireçtaş ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Emircan Söylemez, okulun açılmasından dolayı çok sevinçli olduklarını, arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte geri kaldıkları bütün dersleri başaracaklarını söyledi. Söylemez, “Bugün okulumuz açıldığı için çok mutluyuz. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla yeniden buluştuk. Geri kaldığımız bütün derslerimiz burada alacağız. Kitaplarımızı bitireceğiz. Bütün konularımızı tekrardan öğreneceğiz” dedi.

Öğrencilerden Ramazan Özdemir ise, “Çok mutluyuz. Yeniden okulumuza kavuştuk. Evdeki eğitimlerden hiçbir şey anlamıyorduk. Okulumuzun açıldığı çok iyi oldu. Derslerimize çok çalışacağız. Kitaplarımızın hepsini bitireceğiz” dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Nedim Yoldaş ise gazetecilere yaptığı açıklamada, 447 okulda, 2 bin 833 öğretmen ve 30 bin 102 öğrenci ile 2021 yılı ikinci dönem yüz yüze eğitimlere bugün itibari ile başladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Milli Eğitim Bakanlığımızın kararı doğrultusunda köy okullarımızın bütün kademelerinde ve merkeze bağlı bazı anaokullarımızda bugün itibari ile yüz yüze eğitime başlamış bulunuyoruz. Öncelikle eğitimin Bitlis’e, ülkemize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu kapsamda 447 okulumuzda, 2 bin 833 öğretmen ve 30 bin 102 öğrenci ile 2’nci yarıyıl eğitimlerine başladık. Kovid-19 tedbirleri kapsamında hijyen kurallarını uygulayarak eğitimlerimizi başlattık. Bu eğitim öğretim döneminin Bitlis’e, ülkemize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” (HABER: CEREN KURTYE)