SON DAKİKA

Bitlis’te Bir İlk, Esnaf Odası Başkanlığına Kadın Aday

Bu haber 23 Mart 2018 - 13:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın (TESO) 25 Mart’ta tekrar yapılacak TESO 29. Olağanüstü Genel Kurulu seçimleri için ilk kez bir kadın başkan adayı oldu.

Başkanlık yarışında şu ana kadar 3 erkek aday olurken, seçime kısa bir süre kala Mizgin Aygül (30) adaylığını açıkladı.

Aygül, “Tatvan’a kadın eli değecek’ sloganıyla yola çıktığını belirtti.

Adaylığı ile ilgili kadınlar başta olmak üzere birçok kesimden olumlu tepki aldığını ifade eden Aygün, şöyle konuştu:

“Üyesi olduğum TESO’da 14 Ocak 2018 tarihinde yapılan 29. Olağan Genel Kurulu sonrası farklı sebeplerden dolayı başkanlıklar düşürüldü. Ardından yönetim istifa etti ve seçimi yenilemek zorunda kalındı. Zaten ekonomik darboğazla cebelleşen esnafımızın aylardır bu gündemle meşgul edilmesine ‘dur’ denilmesi, gittikçe karışan bu işe kadın eli değmesi gerektiğini düşündüğümüz için aday oldum. Esnafımız artık seçim, çekişme, gerginlik değil hizmet bekliyor. Bu anlamda yönetim kurulumuzda yer alacak arkadaşlarımız hazır. İnce eleyip, sık dokuduğumuz bir liste oldu. Yine oda bünyesinde hayata geçirmeyi hedeflediğimiz bir dizi projemiz var.”

Hayata geçirecekleri projelerle hem esnafın elini güçlendireceklerini hem de sorunları büyük ölçüde çözeceklerini anlatan Aygün, “Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerde oldukça samimi ve olumlu geri dönüşler alıyoruz. Olumlu tepkiler hem bizi sevindiriyor hem de bu yolda bize güç kazandırıyor. Bu vesileyle şimdiden tüm esnaflarımızın desteğini bekliyor, seçimlerin ilçemiz ve esnafımız için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.