SON DAKİKA

Bitlis’te Bayram Öncesi Mezarlıklara Bakım Çalışmasına Başlandı

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 7:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresince en yoğun olarak ziyaret ettiği mekânlar arasında yer alan mezarlıklar, Bitlis Belediyesi Mezarlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bayram öncesi genel temizlik ve bakım çalışmalarına başlandı.

Bitlis Belediyesine bağlı ekipler tarafından temizlenerek bayrama hazır hale getiriliyor.  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ın özel hassasiyet gösterdiği konulardan biri olan mezarlık hizmetleri, eksiksiz olarak sürdürülüyor. Bitlis Belediye Başkan Tanğlay , mezarlıklarda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek  Zülküf peygamberim kabrini ziyaret ederek dua etti.

Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler, mezarlıklarda kuruyan otları, dikenleri, atılan çöp ve katı atıkları temizliğini geçekleştirdi. Mezarlıklar yapılan bakım ve onarım çalışmalarından sonra vatandaşların ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir ortamda yapabilmeleri için güzel bir görünüme kavuşturuluyor.

Bitlisteki tüm mezarlıklarda genel çapta temizlik ve bakım çalışmasının yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Tanğlay, “Arife günü ve Ramazan Bayramı süresince vatandaşların, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirlerin alındığını ve hemşerilerim gönül rahatlığı ile mezarlık ziyareti yapabilirler” dedi.

Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde mezarlıkların ışıklandırması, çevre düzenlemesi, yol ve kaldırım gibi alanlarında eksikleri giderdiklerini ifade eden Başkan Tanğlay, yıl içinde düzenli olarak mezarlıkların bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini hatırlatırken, “Ramazan Bayramının yaklaşması ile halkımızın mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arife günü ve Ramazan Bayramı süresince vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık” diye konuştu.