SON DAKİKA

Bitlis’te bayrak töreni düzenlenip İstiklal Marşı okundu

Bu haber 11 Ocak 2021 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te tüm Türkiye’de olduğu gibi bütün okullarda bayrak töreni düzenlenip İstiklal Marşı okundu.

Korona virüs salgını nedeniyle uzun süredir eğitimlerine evlerinden devam eden öğrenciler, salgın koşulları nedeniyle bir süredir törenlere de katılamıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile bugün saat 10.00’da tüm okulların bahçesinde bayrak töreni yapılacağını ve İstiklal Marşı’nın okunacağını duyurmuştu.

Bunun üzerine Bitlis merkezde bulunan Mahir Ayabak Okulunda okul öğretmenlerinin ve idarecilerinin katıldığı bayrak töreni ve İstiklal Marşının okunduğu bir program düzenlendi.

Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Şube Müdür Nedim Yoldaş, en kısa zamanda bu törenleri öğrencilerle yapmak istediklerini ifade etti.

Yoldaş “Uzunca bir zamandır salgından dolayı öğrencilerimizle beraber hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı söyleyemiyorduk. Bayrak törenlerimizi gerçekleştiremiyorduk. Bugün itibari ile tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de eş zamanlı olarak mevcut okul yöneticilerimiz ve idarecilerimizle birlikte İstiklal Marşı törenini gerçekleştirdik. Bizler bu töreni icra ederken, balkonlarda velilerimizin ve öğrencilerimizin bu törene katılabileceğini bilerek onlara davetlerde bulunduk” dedi.