SON DAKİKA

Bitlis’te Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor

Bu haber 18 Ekim 2018 - 8:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, kentte sürdürülen altyapı çalışmalarını inceledi.

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, Mahallebaşı mevkiinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı.

Görevlendirme yapıldıktan sonra alt ve üstyapı ile sosyal ve kültürel projelerle önemli çalışmalar yapan belediye, mahallelerdeki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Kenti adeta şantiyeye çevirerek her tarafında hummalı bir çalışma başlatan belediye, sezon sonuna kadar işlerin büyük kısmını bitirmeyi hedefliyor.

Belediye, kentin en çok kullanılan caddelerinde biri olan Feyzullah Ensarı Caddesindeki atlyapı çalışmalarını bitirmesinin ardından sıcak asfalt çalışmalarına başladı.

Vali Ustaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak alt ve üstyapı çalışmaları olmak üzere kentte hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Özellikle protokol yolu diye tabir ve 2 bin 800 metre uzunluğundaki Feyzullah Ensari caddesinde altyapı çalışmalarını bitirdikten sonra üstyapı çalışmalarına başladıklarını belirten Ustaoğlu, şunları söyledi:

“Bu cadde de başta içme suyu, kanalizasyon, doğal gaz, telekom ve elektrik hatlarını yer altına aldık. Şuan üstyapısı olan asfalt çalışmasını başlattık. Belediye tarihin en yoğun ve en kapsamlı altyapı çalmalarını yapıyoruz. Tüm ilini yarım asırlık içme suyu ve kanalizasyonu hatlarını yeniliyoruz. Bu caddemizde bu altyapı hizmetleri bir kaç gün önce bitirildi ve şuan üstyapıya geçtik. İnşallah ilimiz yarım asırlık ve ciddi kronik problem olan altyapı hizmetine kavuşacak. 2018 Bitlis tarihinin dönüm yılı oldu. Başta alt yapı hizmetleri, kentsel dönüşüm projeleri, tarihi eserler restorasyonları, gençlere yönelik park ve bahçe çalışmaları ve kadınlara yönelik yaşam ve el sanatları evi ile Bitlis halkına en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bitlis halkı hizmetlerin en iyisine layık. Vatandaşa hizmet etme adına güzel bir yıl geçirdik. Bundan sonra tekrar yamalar görmeyeceksiniz.”